Як почати оптову торгівлю. Як працювати з оптом.

Оптова торгівля умовно ділиться на великий і дрібний опт. Дрібні оптовики працюють безпосередньо з роздробом, доставляючи товари в магазини. Великі оптовики тримають склади іншого об'єму і поставляють товари дрібним оптовикам. Масштаби діяльності залежать від початкових можливостей.
Інструкція
1
Складіть список клієнтів, які могли б закуповувати товари. Перш ніж реєструвати фірму, треба з'ясувати обсяг ринку, на якому збираєтеся працювати. У вашому списку повинні з'явитися ключові гравці. Щоб їх виявити, доведеться знайти оптові бази, поговорити зі співробітниками магазинів. Оптовики нерідко обходяться без реклами, оскільки роками працюють з обмеженим колом постійних покупців. Щоб знайти всіх майбутніх клієнтів, думайте, кого вони обслуговують, і спілкуйтеся з їх клієнтами.
2
Дізнайтеся поточні закупівельні ціни клієнтів та інші умови поставок. Не важливо, що приходите до клієнтів без наміру укласти договір. Зараз ви виробляєте розвідку. Можете представитися як представник нової компанії, яка планує обслуговувати даний регіон. Запитаєте, що не влаштовує клієнтів. Якусь інформацію обов'язково зберете. Деякі просять принести прайс і нічого не розповідають. Переконайтеся, що спілкуєтеся з керівником фірми. Скажіть, що зможете дати хороші умови, але треба оцінити приблизні обсяги закупівель.
3
Знайдіть постачальників, розрахуйте та оцініть маржу. На основі зібраної інформації можете приблизно оцінити обсяги закупівель. Це знадобиться для переговорів з постачальниками. У них треба отримати кращі умови незважаючи на те, що поки ведете попередні переговори.
4
Приведіть у порядок юридичну складову діяльності. Коли ясно, яким чином формується прибуток, відомі витрати, можна реєструвати підприємство і починати роботу.
5
Зробіть пропозицію клієнтам. Після 2-го кроку ви знаєте, на яких умовах вони співпрацюють з іншими постачальниками. Складіть пакет комерційних пропозицій, який дозволить виділитися з середовища подібних. Користуйтеся слабкостями конкурентів. Якщо потенційні клієнти скаржилися на терміни поставок, можете зробити акцент на якості цієї послуги. Конкурентам нелегко буде перебудувати роботу.
З точки зору стабільного попиту і стійкості ділових зв'язків, у бізнесу у сфері b2b є незаперечна перевага. Напрацьовані зв'язки і налагоджені канали збуту дозволяють оптовим постачальникам триматися на плаву навіть у кризові і застійні часи.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили організувати оптову торгівлю, насамперед виберіть нішу, в якій збираєтеся працювати. Добре, якщо у вас заздалегідь є уявлення про те, як збудований стандартний бізнес-процес в обраній сфері. Це полегшить вихід на ринок. Якщо ж ні, попередньо вивчіть, як взаємопов'язані між собою всі учасники ланцюжка продажів. Можливо, на докладне дослідження піде багато часу. Однак переоцінити його необхідність складно. За його підсумками ви будете представляти не тільки як виглядає оптова торгівля зсередини, але й зможете тверезо оцінити свої сили і, можливо, відмовитися від обраної ідеї.
2
Якщо впевненість переважує всі аргументи «проти», приступайте до пошуку відповідного приміщення, переговорам з постачальниками, а також офіційного оформлення обраної діяльності. У кожному з цих питань існує маса нюансів і дрібніших завдань. Так, наприклад, приміщення має не тільки забезпечувати зручність торгівлі, але також і відповідати вимогам наглядових органів. Крім того, володіти певними технічними характеристиками і зручним місцем розташування. Пошук, вибір та переговори з постачальниками, реєстрація в ИФНС - також досить об'ємні питання. В ідеалі все це краще робити одночасно. Тим самим ви зможете заощадити час і гроші.
3
Коли основні питання по бізнесу вирішені, договір оренди складається і постачальники готові відвантажувати продукцію, впритул займіться пошуком збуту. Строго кажучи, починати шукати збут слід було ще до самого першого кроку. Адже якщо є гарантований попит на товар, то вибудувати решті бізнес-процес не так складно. Способів пошуку клієнтів досить багато, і велика їх частина залежить від обраної вами ніші торгівлі. У загальному випадку розішліть комерційні пропозиції, постарайтеся зустрітися з особами, що приймають рішення про закупівлі для великих компаній. На декількох великих клієнтах складно, але цілком реально побудувати цілий бізнес. Можливо, ви також зумієте знайти нестандартні способи виходу на ринок. І ніколи не припиняйте шукати нові канали продажів. У торгівлі загальний оборот набагато сильніше пов'язаний з одержуваної прибутком, ніж в інших бізнесах.