Як обробити будинок.

Вагонка - це обрізана дошка товщиною 20-22 мм, яка використовується і для внутрішньої обробки будинків (обшивки стель і стін), і для зовнішньої. Серед безлічі оздоблювальних матеріалів вагонка займає аж ніяк не останнє місце за популярністю. Це обумовлюється її властивостями і простотою у використанні. Якщо ви збираєтеся обробити вашу квартиру або будинок вагонкою, то можете не сумніватися у виборі і приступати до роботи.
Інструкція
1
Перед тим як приступати до обшивки, залиште вагонку хоча б на добу в приміщенні, щоб матеріал звик до мікроклімату. А після цього можете приступати.
2
Якщо стіна дозволяє, то вагонку за технологією краще кріпити безпосередньо до неї. В даному випадку кріплення здійснюється за допомогою шурупів або будівельних скоб. Якщо ж вагонку до самої стіни прикріпити немає можливості або передбачається прокладка утеплювача, то потрібно підготувати стіну перед обшивкою.
3
Спочатку виберіть напрямок обшивки (горизонтальне або вертикальне). Далі зробіть несучу решітку, до якої і буде кріпитися вагонка. За допомогою схилу і рівня встановіть бруски по краях, закріпіть на них монтажну нитку. У вас вийде рівна поверхня. Щоб створити ревную решітку, прикріпіть до підвісів бруски на відстані приблизно 50-70 см на саморізи. Простір між гратами і стіною ви можете утеплити за допомогою мінеральної вати.
4
Щоб створити поверх вати з гратами шар гідроізоляції, закріпіть степлером паробар'єр. Гідроізоляційна плівка захистить стіну від вологи і запобіжить процес гниття. Дуже важливо покласти плівку правильної стороною. Плівка з одного боку гладка, а з іншого шорстка. Гладкою стороною плівку слід укладати до утеплювача, а шорсткою - до вагонки.
5
Тепер наріжте вагонку потрібної довжини, виходячи з висоти приміщення. Закріпіть вагонку скобами (кляймерами) або фінішними цвяхами до приготовленої решітці. В стикувальних кутах обробляти приміщення подрежьте вагонку по ширині. Після завершення обшивки дуже важливо покрити вагонку морилкою або лаком.
Корисна порада
Як ви переконалися, технологія обшивки приміщень вагонкою досить проста. Так що ви можете без залучення фахівців здійснити задумане, обшив свою квартиру або будинок вагонкою потрібного кольору, а також сорти дерева.
Дача - будинок, призначений для спілкування з природою та відпочинку, навіть якщо на дачній ділянці ви займаєтеся городництвом, садите фруктові дерева або пробуєте свої сили в ландшафтному дизайні. Після роботи на свіжому повітрі вам тим більше захочеться провести вечір в затишному дачному будинку, вся обстановка якого дихає комфортом. Тому внутрішня і зовнішня обробка цієї будови повинна забезпечувати затишок і комфорт нарівні з інтер'єром і меблями.

Внутрішнє оздоблення дачного будинку

Планування дачного будинку повинна бути достатньо відкритою і передбачати більшу за площею загальну зону, де будуть разом проводити час члени сім'ї та гості. Для обробки спалень можна використовувати звичайні паперові шпалери, екологічні і «дихаючі». Виберіть малюнок шпалер в невеликий квітка, добре виглядатимуть і шпалери під фарбування скомбіновані з натуральними, виконаними у вигляді циновок. Оздоблювальні матеріали, їх малюнок і фактура повинні бути підкреслено простими, близькими до природних матеріалів.
З урахуванням сезонного використання дачного будинку, матеріали для внутрішньої обробки підбирайте такі, які не схильні до деформації і руйнуванню під дією різкого перепаду температур.
Всередині для обробки спільної зони можна вибрати дерево або цегла. Щоб уникнути колірної монотонності, дерев'яні стіни і стелю можна покрити світлим лаком на водній основі, а підлога - лаком теплого жовтуватого тону. Цегла може бути натуральним, але можна використовувати і декоративні накладні панелі, що імітують неоштукатурені цегляні стіни. Такі панелі чудово виглядають в поєднанні з поверхнями, обробленими штукатуркою, що має грубу текстуру. Взагалі такі характерні оздоблювальні матеріали, як натуральний або штучний камінь і цегла, краще використовувати фрагментарно, в цьому випадку вони будуть виглядати не так похмуро. Втім, якщо на стінах передбачається повісити полки або багато картин, для обробки можна використовувати звичайну фактурну штукатурку одного кольору, але різних тонів або різних поєднаних кольорів.

Чим обробити стіни дачного будинку зовні

Якщо дача побудована з цегли, є сенс не покривати зовнішні стіни ніякими оздоблювальними матеріалами, пластикові вікна «під дерево», обладнані віконницями додадуть вашому дачного будинку цілком закінчений і затишний сільський вигляд. Але цегла або оздоблювальний натуральний камінь - матеріали досить дорогі. Можна підібрати варіанти з більш бюджетних, але не менш привабливих. Ви можете обробити свій будиночок сайдингом «під цеглу» або звичайним кольоровим, підібравши його до кольору вікон, вхідних і балконних дверей.
Вагонку можна використовувати для обробки дачного будинку як всередині, так і зовні. Звичайно, її потрібно буде покрити захисним шаром, особливо зовні.
Дешевше сайдингу обійдеться кольорові цемент або обробна штукатурка. Для зовнішнього оздоблення стін можна використовувати і звичайну вагонку, при бажанні під неї можна покласти шар утеплювача. Цей варіант досить дешевий, але будинок буде виглядати красиво і природно. Непогано виглядають дачні будинки, для зовнішньої обробки яких застосували плитку, яка імітує цеглу або натуральний камінь.