Як вивчити великий матеріал. Як запам'ятати великий обсяг інформації.

Людині будь-якого віку для запам'ятовування великого обсягу матеріалу потрібна значна кількість зусиль. Експериментально доведено, що механічне перечитування текстів дає практично нульовий результат. Тому головне - використовувати правильний підхід. З метою полегшення засвоєння великого матеріалу рекомендують застосовувати комплексний навчальний метод.
Інструкція
1
Організаційні моментиУчіте в ранкові години, з 7 до 12 годин, і в післяобідній час - з 14 до 18 годин. Це оптимальний час для запам'ятовування. За складну інформацію беріться зранку. Якщо ви обмежені в часі, то намагайтеся добре висипатися, дотримуватися режиму дня, і робити 10-хвилинні перерви в заняттях.
2
Делите весь обсяг інформації на кількість днів, за які її слід вивчити. Залишайте один день в запасі на повторення, якщо можливо. Фахівці вважають, запорукою успішного запам'ятовування матеріалу є його правильний розподіл у часі.
3
Використовуйте фізичні вправи в перервах - переважно перекиди і стійки на голові, які викликають прилив крові до головного мозку і покращують його харчування.
4
Робота з інформаціейСначала прочитайте всю інформацію повністю, ознайомчо, що не детально. Повторіть те, що вдалося запам'ятати з першого разу, тобто перекажіть своїми словами.
5
Розбийте великий матеріал на розділи, блоки, бажано смислові. Або ж блоки, рівні з фізичного обсягу. Якщо не очевидно, то самі придумайте асоціативний зв'язок між розділами, озаглавьте їх.
6
Запам'ятайте послідовність блоків або розділів. Для цього складіть короткий план. Також використовуйте асоціативні ланцюжки, смислові асоціації та інші методи.
7
Тепер працюйте з кожним блоком окремо. Прочитайте, виберіть головні думки, опорні слова, поняття. Для запам'ятовування використовуйте різні прийоми мнемотехніки - асоціації, складання опорних схем, замальовку піктограм та ін.
8
Повторіть, а точніше - перекажіть інформацію по блоку після першого прочитання. Це набагато продуктивніше, ніж читати її ще кілька разів. Беріться за наступний блок матеріалу. Пропрацювавши його, повторіть швидко перший і другий. І так далі, по наростаючій схемі.
9
На наступний ранок, після пробудження, швидко повторіть завчене в минулий день. Користуйтеся опорними словами, конспектами та іншими методами або, краще, переказуйте по пам'яті. За конспектами потім проконтролюйте, чи все вдалося згадати. Наступного дня починайте повторення з того місця, на якому зупинилися в попередній день.