Як фотографувати архітектуру.

Нерідко в подорожі хочеться закарбувати місця, в яких побував. І, природно, хочеться передати ту ж красу, що бачить людське око. Архітектурна зйомка - це окремий жанр у мистецтві фотографії. І як жанр має свої секрети і особливі прийоми.
Інструкція
1
Для того, щоб отримати хорошу фотографію будівлі, перш за все вам буде потрібно м'яке світло. Разом з тим, контрастне освітлення, яке так небажано при зйомці людей, іноді може допомогти підкреслити особливості деяких архітектурних ансамблів. Підберіть відповідний момент. Найкраще знімати архітектуру в сонячний ранок. Світло вранці досить ярок, але одночасно м'який, що допомагає достовірно передати півтони об'єкта. Фотографуйте, стоячи спиною до сонця. Небо при зйомці здаватиметься темно-синім, а висвітлюватися будуть не тільки стіни, але і віконні прорізи.
2
Доброю фотографії опівдні не вийде. Кадр псуватимуть безліч темних плям через тіней від западин і виступів. Світло в цей час занадто яскравий, передачі півтонів вийде. Якщо ж будівля зорієнтоване не надто вдало, вам допоможе вечірнє світло. Зачекайте, поки в будівлі не почнуть запалювати світло, а небо придбає чудовий темно-синій відтінок. Не піддавайтеся обману зору. В сутінках вам може здаватися, що навколо світліше, ніж є насправді. Тому починати фотографувати краще раніше.
3
Дуже часто виникає проблема зайвих відблисків на фотографії. Щоб усунути її, скористайтеся поляризующим фільтром. Просто тримайте світлофільтр перед об'єктивом камери і, злегка повертаючи, добийтеся необхідного результату, тобто усунення відблисків.
4
Зйомку здійснюйте з найбільш придатною дистанції. При занадто великій відстані кут зйомки зменшується, спотворюються вертикальні лінії. У деяких камерах можна включити координатну сітку, це допоможе правильно зорієнтувати фотоапарат. Але якщо вам не потрібно передавати гідності будівлі, можете не стримувати свою фантазію. Не бійтеся експериментувати з ракурсом зйомки.
5
Усунути спотворення вертикальних ліній допоможе обробка фотографії на комп'ютері. Щоб зробити це, відкрийте зображення в програмі Photoshop. Виділіть все зображення: «Виділити - Все». Потім зайдіть «Обробка - Трансформація». Виберіть опцію «Зміна перспективи». Якщо "падіння" ліній було сильним, після обробки зображення може бути злегка сплющеним. Щоб виправити цей недолік, використовуйте опцію «Вільна трансформація».