Як зашити носок.

Далеко не кожен може дозволити собі викидати діряві шкарпетки. Уміння накладати акуратну штопання завжди цінувалося в домашньому господарстві, адже з подібних дрібниць складається бюджет сім'ї. Якщо зашити носок за всіма правилами і поставитися до цієї справи з усією серйозністю і старанністю, зовнішній вигляд оновленого вироби порадує свого власника. Іноді заштопану річ НЕ досвідчене око навіть не відрізняє від нового одягу.
Вам знадобиться
  • - «грибок» або інша підставка для штопання;
  • - нитки;
  • - циганська голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Приготуйте для штопання полотняного носка нитки, точно співпадаючі по своїй товщині з волокнами продірявився тканини. Їх колір також необхідно підбирати в тон виробу (в крайньому випадку, на один тон темніше основного). Момент підбору матеріалу для ремонту одягу завжди надзвичайно важливий - це безпосередньо позначається на зовнішньому вигляді заштопаних шкарпеток.
2
Візьміть спеціальне пристосування для штопання («грибок») або будь-яку відповідну річ з твердої металевої, дерев'яної або пластикової поверхнею (м'яч з пластмаси, столова ложка, дитяча іграшка та інше).
3
Підкладіть під прорив обрану підставку і акуратно розправте діру на шкарпетці. Якщо вона занадто рвана, з стирчать на всі боки волокнами тканини, обережно підрівняйте її краю гострими ножицями.
4
Проведіть нитку з вузликом з вивороту носка біля самої основи дірки і зробіть уздовж краю прориву один стібок методом «вперед голку». Кінець нитки простягніть поперек усього отвори і введіть голку з протилежного краю. Далі зробіть такий же стібок верх і простягніть нитку в зворотному напрямку. Таким чином ви будете ткати полотно «латки». Нитки важливо натягувати впритул один до одного, дуже рівно (щоб вони не надто стягали носок, а й ніде вільно НЕ провисали).
5
Закінчивши прокладання поперечних ниток штопання, знову введіть голку біля основи дірки і зробіть стібок в горизонтальному напрямку. Голку з ниткою ведіть зверху вниз через простягнуті нитки таким чином: захоплюється нитка знизу; голка проходить над наступною ниткою; знову захоплює низ попередньої натяжки і т.д. Зробіть щільне і акуратне переплетення.
6
Відремонтувати в'язаний носок можна за допомогою довгої штопальної голки і пряжі відповідного кольору. Штопання накладайте описаним вище способом. Для лицьової частини виробу і його гумки рекомендується використовувати дугоподібні петлі.
7
Обшийте кромку отвору на носку швом «вперед голку», відступивши від краю кілька міліметрів. Це створить каркас штопання і утримає діру від розпускання.
8
Прокладіть ряд поперечних ниток, як при звичайній штопки, починаючи кожен «настил» з крайньою петельки кожного лицьового ряду. Далі протягнете голку і нитку з виворітного боку виробу на лицьову.
9
Обхватите голкою першу простягнуту нитку рухами знизу верх і вправо. Потім зійдіть до нижньої нитки; повторюйте маніпуляції з поперечними нитками до низу отвори.
10
Починайте обхоплювати нитки в зворотному напрямку, діючи в дзеркальному відображенні: голка робить рухи зверху вниз і вліво. У вас повинна вийти штопання, що на вигляд нагадує трикотажне полотно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KKMMqDNCqcw