Як очистити керамічну плитку. Як чистити керамограніт.

Керамічна плитка вважається оздоблювальним матеріалом, що не вимагає особливого догляду. Щоб плитка радувала вас своїм незмінно яскравим видом, і прослужила не один десяток років, необхідно здійснювати її періодичну чистку за допомогою засобів, що містять різні активні компоненти, призначені для різних видів забруднень.
Інструкція
1
Незначні забруднення з плитки можна легко видалити, протерши її вологою губкою або м'якою сухою тканиною. Для видалення більш складних, можна скористатися рідиною для миття вікон або слабким розчином будь-якого побутового миючого засобу, що містить луг. Ці кошти підійдуть і для щоденного очищення плитки на кухні.
2
Чистячі засоби на основі лугу, до яких відносяться карбонат калію і каустична сода, допоможуть впоратися з рослинними і тваринними жирами, плямами від їжі і напоїв, морозива, кави і лляної олії.
3
При акуратному зверненні, чистячі засоби, що містять соляну, щавлеву, сірчану або азотну кислоту, легко позбавлять від плям іржі, чорнила, фломастерів та слідів накипу.
4
Розчинники (ацетон, скипидар, нітророзчинники) видалять плями від різних смол і емалі, гуми і шин, машинного і лляної олії і свічкового воску.
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати для очищення керамічної плитки мило і засоби на основі кислоти. До складу мила входять жири і органічні кислоти, що є причиною появи цвілі і залишають на плитці жирову плівку. Кислота ушкоджує верхній шар глазурі і, потрапляючи на міжплиточних шви, негативно впливає на структуру затіркі.Для очищення керамічної плитки слід використовувати м'які губки, оскільки такі абразивні чистячі засоби, як металево щітки, ушкоджують верхній шар плитки, що стає причиною утворення подряпин і відколів. Згодом під плиткової глазур'ю утворюється сітка, а окремі ділянки плитки темніють. Накопичення на поверхні плитки таких природних абразивів, як пил і пісок, також негативно впливає на її поверхню. Рекомендується прибирати їх якомога швидше.
Корисна порада
Щоб надовго зберегти блиск глянсовою плитки, що вимагає особливого догляду, рекомендується періодично протирати її розчином оцтової кислоти (1 склянка оцту на 1 літр води).