Як позбутися від хрипоти в голосі. Як зробити м'якше голос.

Хрипота може призвести до зміни тембру голосу і частоти його звучання. Вона може з'явитися внаслідок вдихання пилу, розмов на підвищених тонах, співу. Також причинами можуть бути розпивання напоїв у холодну пору року. Але головним чином хрипота виникає через зміни голосових зв'язок при запальному процесі, поліпах, пухлинах. Хрипота буває і майже непомітною, і дуже сильною, на межі повної втрати голосу. Як же позбутися цього неприємного явища?
Інструкція
1
Іноді причиною хрипоти є утворення вузликів на голосових зв'язках, які ведуть до зміни тембру голосу. Це часте явище у людей, змушених багато і голосно розмовляти або співати. У більшості випадків захриплість можна вилікувати за допомогою консервативного лікування під наглядом лікаря-фоніатра. Лише зрідка доводиться вдаватися до операцій.
2
Хрипота, що з'явилася на тлі алергії, наприклад, на пил, лікується антигістамінними і протинабряковими препаратами. Їх може призначити тільки лікар.
3
Народна медицина також пропонує свої методи лікування, які можуть допомогти зменшити деякі симптоми хрипоти. Найкращим засобом проти катару верхніх дихальних шляхів є яйця в сирому вигляді. Відомо, що багато співаків перед виходом на сцену випивають одне сире яйце, тим самим роблячи голосові зв'язки еластичнішою.
4
Також можна полоскати горло соком з буряка. Для цього натріть її на дрібній тертці і відіжміть сік. Додайте в нього столову ложку оцту. Полощіть горло таким розчином 5-6 разів протягом доби.
5
Існує і більш ефективний спосіб. Візьміть півсклянки анісових насіння і залийте склянкою окропу. Після цього кип'ятіть суміш 15 хвилин. Потім процідіть відвар, додайте в нього мед і влийте одну столову ложку коньяку. Всю цю суміш знову прокип'ятіть 10 хвилин. Приймайте по одній столовій ложці кожні півгодини.
6
На Кавказі при захриплості і захворюваннях горла використовують відвар з насіння айви. Також в боротьбі з хрипотою вам може допомогти сік редьки. Вона робить мокроту менш в'язкою, позбавляє від кашлю та захриплості горла. Вживати сік треба по одній столовій ложці три рази на добу.
7
З часів середньовіччя збереглися відомості про те, що при хрипоті добре допомагає масло з квітів шипшини і гвоздикове масло. Перше приймається всередину в чистому вигляді, друге перед прийомом слід розбавити водою.