Як зшити іграшку по картинці.

Шиття м'яких іграшок - заняття захоплююче для дітей і для їхніх батьків. Зараз в магазинах великий вибір викрійок для іграшок, але це робота дизайнера - не ваша, в ній не буде індивідуальності! Є своя принадність і в м'яких іграшках фабричного виробництва і в милих примітивних штучках власного виготовлення. Якщо на малюнку в журналі або в дитячій книзі вам сподобалася зображена іграшка, спробуйте зшити її самі або разом з дітьми.
Вам знадобиться
  • Клаптики самої різної тканини, стрічки і мережива, різнокольорові нитки, ножиці, голки, синтепон для набивання, гудзики і бусинки для очей і носиків, картон і олівець, швейна машинка (можна шити і на руках, якщо іграшка невелика).
Інструкція
1
Виберіть картинку іграшки, яка вам сподобалася. Не беріть занадто складну - до неї важко буде зробити викрійку, для початківців рукодільниць підійдуть і дитячі малюнки. Дитина буде радий побачити свій малюнок як модель для іграшки, правда, з'явиться небезпека шити м'які іграшки за цими малюнками кожен день!
2
Зробіть викрійку іграшки в натуральну величину, тобто просто намалюйте її. Ручки і ніжки можна зробити суцільнокроєними, якщо вони одного кольору з тулубом, а можна викроїти їх окремо, якщо ви задумали зробити їх з іншої тканини. Прикріпіть викрійку шпильками до тканини, складеної вдвічі, і виріжте гострими ножицями.
3
Мордочку цього зайчика потрібно виконати окремо, а потім пришити до однієї з деталей. Для цього виріжте овал з тканини без малюнка і вишийте на ньому товстими кольоровими нитками оченята, носик, ротик і вусики. Очі і ніс можна зробити з гудзиків або намистин. Пришийте мордочку на машинці або на руках декоративним швом контрастними нитками.
4
Сшейте деталі ручок і ніжок іграшки, виверніть їх наявності і набийте наповнювачем, залишаючи відкритий край злегка незаповненим. Прикладіть ці деталі до лицьовій стороні деталі тулуба так, щоб вони були спрямовані всередину. Приколіть їх шпильками, а потім приметайте нитками.
5
Накрийте першу деталь тулуба другий, поєднуючи лицьові сторони. Приметайте деталі один до одного, залиште дірочку для наповнювача і вивертання іграшки. Прострочіть шов і обмітайте його, якщо тканина сильно сиплеться.
6
Акуратно виверніть іграшку через отвір, розправляючи дрібні деталі вушок. Набейте зайчика синтепоном, починаючи від вух. Слідкуйте, щоб набивка була рівномірною, без пустот і грудочок. Зашийте непомітно дірочку для набивання.
7
Якщо ви зшили м'яку іграшку з яскравої набивної тканини, то вона не потребує багатьох прикрасах - бант на шию і декор на животику, більшого й не потрібно. Якщо ж ви виконали іграшку з однотонної тканини, то її можна прикрасити і вишивкою, і аплікацією. Якщо ваш твір досить велике, можна надіти на нього одяг вашого малюка, з якої він виріс. Забезпечите іграшку сумочкою або капелюшком, надіньте намисто та інші аксесуари - придумайте разом з дітьми, як прикрасити вийшла забаву!
Зверніть увагу
Якщо ви працюєте з дітьми, не давайте їм ножиць з гострими кінцями. Голки перерахуйте, в кожну вставте нитку і тримайте в одному місці. Якщо ви вже довіряєте чаду шиття, то все одно доглядайте за його роботою!
Корисна порада
Шейте іграшку всі разом - спільна робота згуртує і зміцнить сім'ю.