Як загартовувати дитини 3 років.

Загартовування є однією з реальних можливостей, що сприяють зміцненню імунітету. Але якщо в дитячому віці у багатьох батьків не вистачає часу або наполегливості для регулярного проведення подібних процедур, то загартовування дітей 3 років часто викликано необхідністю створення власного бар'єру перед тими інфекціями, з якими малюк стикається в дитячому колективі.
Інструкція
1
Основна мета, яку переслідує загартовування дитини , стосується нормалізації процесу терморегуляції. Тобто малюк, який звик до перепаду температур, адекватно реагує на легке переохолодження, чи не заболевая. Очевидно, що до трьох років про користь сонячних і повітряних ванн знає практично кожен батько. Залишається визначитися лише з тим, як проводити водні процедури. Починати слід з вологих обтирань. Для цього береться махровий рушник, змочується в теплій воді, віджимається. Їм обтираются ручки, ніжки і спинка дитини. Витирати після подібної процедури малюка не слід. Зазвичай обтирання вологим рушником рекомендують для новонароджених, але якщо дитина занадто болючий, то і в 3 роки не пізно пробувати саме цей спосіб загартовування. Поступово температура знижується аж до кімнатної. Якщо дитина нормально переносить обтирання, можна переходити до обливань.
2
Починають обливання з кистей рук і ніг водою, на кілька градусів прохолодніше тієї, що призначена для купання. Поступово температура води знижується, доходячи до кімнатної, але це можливо лише в тому випадку, якщо дитина нормально переносить процедуру обливання. Вона повинна сприйматися адекватно, а не супроводжуватися щоденними скандалами, так як стан нервової системи надає чи не домінуюче вплив на імунітет.
3
Серед тонкощів того, як загартовувати дитини 3 років, знаходиться час початку і регулярність даного процесу. Займатися загартовуванням можна лише в тому випадку, коли дитина цілком здорова. Навіть найпростіший нежить в результаті подібних водних процедур може перерости в більш серйозне захворювання. Якщо ж у малюка є хронічні захворювання, то краще всього проконсультуватися з приводу загартовування з лікуючим педіатром, який спостерігає дитину з народження. Не слід очікувати одномоментного результату від обливань, при поступовому зниженні температур і звиканні малюка, розраховувати на який-небудь вплив на імунітет раніше, ніж через місяць, просто не має сенсу.
Зверніть увагу
Основними вимогами до загартовування дітей будь-якого віку є поступовість і регулярність. В деяких випадках в прагненні зробити дитину здоровішою, батьки перестараються і намагаються різко привчити малюка до тих умов, які для нього не властиві. На прикладі це можна розглянути таким чином: якщо вдома мама мила руки лише гарячою водою, то контакт з рідиною, навіть кімнатної температури, може спричинити за собою простудні захворювання.
Корисна порада
Бажано поєднувати загартовування з повітряними процедурами і повноцінним харчуванням. В цьому випадку можна досягти найбільшого ефекту в боротьбі за здоров'я малюка.