Як визначити пластик.

Визначити пластик можна за маркуванням. У країнах Європи та в США закон зобов'язує маркувати вироби з пластика. Для цього ставлять цифру «3» в оточенні стрілок або просто пишуть PVC або Vinyl. Вітчизняні товаровиробники рідко маркують продукцію з пластику.
Вам знадобиться
  • знайти маркування на виробі з пластику.
Інструкція
1
Переробна пластик найчастіше позначають символом, що складається з трьох стрілок у формі трикутника. Усередині знака ставиться цифра, яка вказує на тип пластика. Додатково під трикутником мається абревіатура, що означає скорочене найменування пластика.
2
Цифра «1» у поєднанні з абревіатурою PETE позначає поліетілентерфталат (ПЕТ). Застосовується для виробництва упаковок напоїв, соків, води, різних порошків, сипких харчових продуктів і пр. Один з найпоширеніших і найбезпечніших видів пластика. Добре переробляється.
3
Цифрою «2» і абревіатурою HDPE маркується поліетилен високого тиску (ПВД). З нього виробляються гуртки і пакети для молока і води, пляшки для продуктів побутової хімії, пластикові пакети, каністри для всіх машинних олій. Добре переробляється і використовується після переробки. Безпечний для продуктів харчування.
4
Цифра «3» і позначення PVC ставляться на виробах з полівінілхлориду (ПВХ). Сфера застосування: банки та пляшки для сипучих харчових продуктів, рослинних масел, побутової хімії, а також виробництво труб, покриттів для підлоги і стін, виготовлення вікон, дачних меблів, жалюзі, натяжних стель, шторок у ванній кімнаті, упаковок, пакетів та іграшок. Небезпечний вид пластику, не переробляється. При спалюванні виділяє отруйні речовини. У поєднанні з пластифікаторами може сприяти розвитку хвороб нирок і печінки, безпліддя, раку. Може містити формальдегіди і важкі метали. Слід, по можливості, відмовитися від споживання товарів з цього виду пластика.
5
Цифра «4» і знак LDPE позначають поліетилен низького тиску (ПНД). З нього виробляють пакети, еластичні упаковки, деякі види пляшок. Переробка ПНД нерентабельна. Безпечний для харчового використання.
6
Цифра «5» і букви PP - це пропілен (ПП). Вироби з нього: кришки пляшок, диски, пляшки для сиропів і кетчупів, стаканчики, іграшки, дитячі пляшечки. Швидко зношується і не стійкий до морозу. Безпечний для людини і навколишнього середовища.
7
Цифра «6» і букви PS маркують полістирол (ПС). З нього виробляють піддони для м'яса, контейнери для яєць, столові прилади і чашки, сендвич-панелі, плити теплоізоляції. Канцероген!
8
Букви OTHER в поєднанні з цифрою «7» позначають інші види пластиків, а також суміші пластмас. Вироби з таким маркуванням не перепрацьовують. У цій групі часто зустрічається полікарбонат, який викликає гормональні порушення при тривалому використанні або нагріванні.
Зверніть увагу
Вироби з ПВХ, полістиролу і полікарбонату використовувати настійно не рекомендується. Вони шкідливі для здоров'я.
Корисна порада
ПВХ можна відрізнити за ознаками: - при згинанні на лінії згину з'являється біла смуга; - пляшки з ПВХ бувають синього або блакитного кольору; - шов на дні пляшки має два симетричних напливу.