Як використовувати природний газ.

Природний газ являє собою утворення вуглеводневої маси, яка виникає при розкладанні органічних речовин в надрах землі. У його складі переважає метан (80-97%). Відноситься природний газ до корисних копалин. Він може перебувати в землі на глибині від одного до декількох кілометрів. Там газ розташовується в мікроскопічних порожнечах - порах. Його добувають із землі за допомогою свердловин.
Інструкція
1
Природний газ використовується як пальне в багатоквартирних і житлових приватних будинках для приготування їжі, опалення та підігріву води. Також його можна використовувати як паливо для машин і котельних.
2
Природний газ (метан) застосовується як вихідна сировина в хімічній промисловості для одержання різноманітних органічних речовин, наприклад, пластмас.
3
Природним газом можна заправляти газові лампи, призначені для освітлення. Власне метан застосовується як сировина для виробництва ацетилену, аміаку, метанолу і ціаністого водню.
4
При цьому природний газ є головною сировинною базою при виробництві аміаку. Практично три чверті всього аміаку застосовується для виробництва азотних добрив.
5
Ціанистий водень, отримуваний вже з аміаку, разом з ацетиленом служить початковим сировиною для виробництва різних синтетичних волокон. З ацетилену можна виробляти різні пласти-кати, які досить широко застосовуються в промисловості і в побуті. Також за допомогою нього виробляється ацетатний шовк.
6
У хімічній промисловості метан використовується не тільки для отримання різних пластмас, але також і для виробництва каучуку, органічних кислот і спирту. Саме з використанням природного газу стало можливо створювати багато хімічні речовини, які не існують в природі, наприклад, поліетилен.
7
Природний газ є одним з кращих видів палива, які використовуються для промислових і побутових потреб. Його цінність як пального полягає також у тому, що це мінеральне паливо досить чисте екологічно. При його згорянні з'являється набагато менше шкідливих речовин, якщо порівняти з іншими видами палива. Саме тому природний газ - це одне з основних джерел енергії у всій людської діяльності.
Водень в чистому вигляді на Землі рідко зустрічається, але він дуже поширений у складі з'єднань: міститься у воді, в рослинних і тваринних організмах, в природних газах. У космосі ж це найпоширеніший елемент.
Вам знадобиться
  • Видання з загальної хімії чи підручник з хімії 8-9 клас.
Інструкція
1
Для того щоб визначити водень, необхідно знати деякі його властивості. Якісь із них допоможуть впоратися з поставленим завданням в короткий термін, а якісь вимагають знаходження в хімічній лабораторії. Необов'язково використовувати всі методи, часом вистачає одного або двох. Водень - найлегший зі всіх газів. Наприклад, може стояти завдання - визначити водень, маючи в наявності кілька посудин з невідомими газами. У цьому випадку потрібно звернути увагу на посудину - водень повинен перебувати або в перевернутому, або в закритому (можливо склом, яке можна відсунути для подальшого визначення). Інакше водень випарується. Запаху і кольору цей газ не має.
2
При підпалюванні водень горить несвітними полум'ям, при цьому утворюється вода. Хороший спосіб визначення, але вельми небезпечний, тому суміш водню і кисню називають гримучим газом через її здатності вибухати. Хоча потрібно відзначити, що при низьких температурах дана реакція не піде. Тільки при 300? C починає утворюватися невелика кількість води, при 500? C відбувається спалах, а при 700? C - вибух.
3
Якщо газ пропустити над розжареним оксидом міді, то мідь відновиться - у результаті вийде червонуватий метал. Для проведення цього досвіду необхідно дотримуватися правил безпеки і, бажано знаходиться у відповідних умовах (в лабораторії).
4
Також у визначенні водню може допомогти зміна температур. При -240? C і під тиском він зріджується, при-252,8? C при нормальному атмосферному тиску - кипить. Якщо процес кипіння не зупиняти, випарівая рідина, то водень прийме вигляд твердих прозорих кристалів.
5
Є ще один спосіб, за допомогою якого водень можна визначити навіть в різних сумішах - це хроматографический спосіб визначення (хроматографія - це фізико-хімічний метод розділення речовин шляхом розподілу компонентів між двома фазами). Істотний мінус даного методу полягає в тому, що не у кожної людини є доступ до відповідних приладів в лабораторії і кваліфікація для роботи з ними. Але спосіб цей дуже точний.