Як переробити карбюратор в інжектор.

Багато власників карбюраторів просто мріють про інжекторі. Адже з ним майже немає ніяких проблем, тому що інжектр не потрібно налаштовувати кожен раз і не потрібно прочищати так часто, як цього вимагає карбюратор. Однак далеко не всім під силу придбання нової машини з інжекторним двигуном. В такому випадку можна самостійно провести перехід на інжектор. Як це зробити?
Вам знадобиться
 • Необхідні нові запчастини, бавовняні рукавички, інструмент, гараж, газоаналізатор.
Інструкція
1
Процес переробки карбюратора в інжектор необхідно почати з пошуку і підбору системи упорскування та всіх необхідних запчастин. На ринку представлений величезний асортимент систем упорскування, вам необхідно підібрати найкращий варіант за ціною і за якістю. Можна придбати ту систему уприскування, яка встановлюється заводом на модель вашої машини. Також необхідно придбати основні запчастини, які мають бути якісними і довговічними - впускний колектор, ресивер, паливна магістраль, бензобак, повітряний фільтр і корпус для нього. Все інше - це дрібнота, яку можна купити майже в кожному автомагазині.
2
Тепер необхідно трохи підготувати ваш автомобіль до процедури. Для цього потрібно помити. Причому не тільки зовні, але і також моторний відсік. Набагато приємніше буде працювати з чистою машиною. Та й багато агрегати, які вам доведеться демонтувати, можуть виявитися в грязі, що значно ускладнить процес. Також зробіть деякі процедури до розбирання автомобіля - вимийте і просушіть новий бензобак. Покрийте його антикорозійним складом. Встановіть в новий бензобак електричний бензонасос і не забудьте змістити разом стрілки на баку і на корпусі насоса. Перевірте легкість ходу поплавця датчика рівня бензину.
3
Необхідно просвердлити два маленьких отвори в блоці циліндрів для датчика детонації і для установки кріплення кронштейна модуля запалювання. Для цієї процедури необхідно зняти бампер і радіатор. Свердлити потрібно дуже акуратно, щоб випадково не просвердлити блок циліндрів наскрізь і правильно зробити різьбу. Для датчика детонації глибина отвору складає 16 мм, а для кронштейна модуля запалювання вона дорівнює 20 мм. Також перед процесом свердління перевірте, чи є на блоці циліндрів місця під ці отвори, передбачені заводом-виробником. Необхідно також замінити патрубок для відводу охолоджувальної рідини і встановити в нього датчик температури.
4
Тепер зливаємо масло із системи, демонтуємо піддон, зубчастий шків, ремінь ГРМ і робити заміну маслонасоса. Також доведеться замінити стандартний генератор. При виборі нового генератора намагайтеся не економити, так електронна система уприскування споживає енергії дещо більше, ніж карбюратор. Злийте бензин з бака і розберіть стандартну систему харчування. Зніміть акумулятор, бензонасос, трамблер, повітряний фільтр з корпусом, карбюратор з колектором, трос газу (його доведеться замінити, так на інжекторних версіях він володіє більшою довжиною), трос управління повітряною заслінкою, підкапотну проводку системи запалювання, котушку, комутатор, блок управління ЕПХХ , паливні трубки, бензобак, шланг вакуумного підсилювача. Також доведеться провести повне розбирання панелі. Тепер потрібно зробити новий джгут, який складатиметься з двох проводів: +12 вольт з клеми 15 замку запалювання, вхід тахометра. Для лампочки, що вказує проблеми з двигуном, проводити окремі дроти.
5
Тепер використовуйте роз'єм "МАМА" (* контактів) з одного боку і "ПАПА" (4 контакти) з іншого. Джгут проводів запалювання прокладаємо з моторного відсіку в салон, закріплюємо його спеціальними кріпленнями і підключаємо до виготовленому жгуту. Два окремих дроти джгута уприскування (синій і синій з чорною смугою) підключаємо до монтажного блоку. На місці, де раніше було реле вентилятора, ставимо перемичку або замикаємо між собою проводи, що йдуть у карбюратора до датчика включення вентилятора. Контролер, реле і запобіжники кріпимо в заздалегідь підготовлених місцях. Доведеться виготовити два дроти, що з'єднують приладову панель (покажчик рівня палива) з джгутом бензонасоса.
6
Необхідно також правильно прокласти по днищу автомобіля паливну магістраль. Це найскладніший і трудомісткий процес з усієї процедури заміни. Необхідно ретельно закріпити всю магістраль до днища. Тепер встановлюємо новий бензобак і з'єднуємо його з паливною магістраллю. Після цього встановіть повітряний фільтр, шланги патрубка. Також потрібно встановити і ретельно закріпити шланги для вентиляції картера і підігріву патрубка дроселя.
Корисна порада
Проводьте процедуру заміни самостійно тільки в тому випадку, якщо ви є подібний навик.
Багато вітчизняних автозаводи, повсюдно переходячи з карбюраторних двигунів на інжекторні прагнули не сильно змінювати конструкцію блоку і головки. Тому в домашніх умовах при переробці карбюратора на інжектор можна вчинити аналогічно: придбати інжекторну систему харчування і встановити її взамін карбюраторної.
Вам знадобиться
 • - система вприскування в зборі;
 • - ресивер;
 • - впускний колектор;
 • - паливна магістраль;
 • - бензобак ;
 • - корпус повітряного фільтра;
 • - антикорозійний мастика;
 • - прокладки;
 • - новий генератор з шківом і ременем;
 • - дроти.
Інструкція
1
Роботу начините з вибору системи упорскування й придбання потрібних деталей. Оптимальна за вартістю, система уприскування на базі контролера BOSCH M1.5.4 без датчиків кисню і нейтралізатора, задовольняє російським вимогам за рівнем токсичності вихлопних газів. Крім того, для цього контролера пропонується безліч спортивних версій: є можливість тюнінга. Систему харчування зберіть із заводських деталей, щоб не вносити змін у конструкцію і уникнути проблем при реєстрації в ГИБДД. Основні об'єкти, куплені запчастини: ресивер, впускний колектор, паливна магістраль, бензобак, повітряний фільтр та інші. Краще придбайте повністю комплект навісних агрегатів головки блока циліндрів. Це обійдеться дешевше, ніж окремо.
2
Перед розбиранням старої системи промийте, просушіть новий бензобак і встановіть в нього бензонасос. При цьому сумістите стрілки на баку і корпусі бензонасоса і перевірте легкість переміщення поплавця паливного датчика. Бензобак покрийте антикорозійного мастикою. Потім просвердлите два отвори в блоці циліндрів: одне для датчика детонації, інше для модуля запалювання. Усередині отворів наріжте різьбу. При уважному огляді блоку циліндрів, знайдіть вже готові отвори, або спеціальні відливи під них. Дотримуйтесь акуратність при свердлінні: глибина отвору під датчик детонації 16 мм, під болт кріплення модуля запалювання 20 мм. Перед операцією злийте охолоджуючу рідину і зніміть радіатор і бампер. У датчика детонації різьба конусна, вкручуйте його до упору.
3
Змініть патрубок відводу охолоджувальної рідини, в новий вкрутите датчик температури. В радіаторі датчик температури приберіть (поставте заглушку). Залежно від конструкції, може знадобитися трійник системи охолодження для підключення розширювального бачка, а також прокладка. Далі злийте масло, зніміть піддон, ремінь ГРМ, зубчастий шків, замініть масляний насос (новий повинен мати відливку під кріплення датчика положення КВ) і звичайний шків генератора на демпфуючий із зубчастим вінцем. Ремінь поміняйте на клиновий, а також поміняйте генератор, адже електроніка упорскування споживає більше енергії. Не економте на заміні генератора. Якщо машина не нова, замініть прокладки маслонасоса і піддону.
4
Розбираємо систему харчування і запалювання. Для цього в першу чергу зніміть акумулятор, потім трамблер, бензонасос з допоміжними агрегатами, фільтр повітря з корпусом, карбюратор з колектором, троси акселератора і повітряної заслінки, проводку запалювання в мотоотсеке, котушку, комутатор, блок ЕПХХ, паливні трубки, бензобак, шланг вакуумного підсилювача.
5
Розберіть приладову панель. Виготовте джгут з двох проводів на + 12В з клеми замка запалювання на вхід тахометра. Окремий провід - для лампи Check Engine. Застосуйте 8-контактний роз'єм з одного боку і 4-контактний з іншого. Джгут запалювання простягніть з мотоотсека в салон, прикріпіть, і з'єднайте з виготовленим. Два окремих дроти джгути уприскування (синій і синій з чорною смугою) підключіть до монтажного блоку. В реле вентилятора замкніть дроту, які раніше йшли до датчика включення вентилятора. Контролер, реле і запобіжники закріпіть там, де це передбачено. Додайте два дроти, що з'єднують покажчик рівня палива з джгутом бензонасоса.
6
Рідний джгут датчика рівня палива замініть на новий, з роз'ємом для бензонасоса. Праворуч на головку блоку поставте заглушку, на неї прикріпіть «масу» джгута уприскування. Встановіть колектор, паливну рейку з форсунками, ресивер, дросельний патрубок. Змініть трос газу на більш довгий.
7
Прокладіть паливну магістраль по днищу кузова і протолкніте шланг зворотного подачі під рульовим механізмом. Паливну магістраль закріпіть фіксаторами, накрутите паливні шланги, закріпіть паливний фільтр (на кронштейні до днища кузова). Встановіть новий бензобак, закріпіть його хомутами і підключіть паливну магістраль. Перед установкою форсунок перевірте їх на підтікання. Рампу прикріпіть до колектора, встановіть окремі датчики, модуль запалювання, високовольтні дроти. Надійно закріпіть «масу», проводку і шланги. Потім встановіть повітряний фільтр, шланг патрубка, підключіть шланги вентиляції картера і підігріву патрубка дроселя.
8
Перевірте виконану роботу. Справний автомобіль з справними запчастинами пускається відразу. На закінчення підключіть ДСТ-2 і газоаналізатор, скиньте помилки і на холостому ходу відрегулюйте склад суміші.
Зверніть увагу
Дотримуйтеся обережності і правила безпеки при виконанні работ.Надежно кріпите всі деталі і частини. Це заощадить масу грошей при подальшій експлуатації
Корисна порада
Для виконання всіх робіт буде потрібно помічник.