Як зробити сумку клатч. Як зробити зі старої сумки модну.

З'явившись як елемент вечірнього туалету, клатч поступово став частиною і повсякденних нарядів. До кожного костюма можна зшити окрему компактну сумочку, підбираючи тканини з різним малюнком і фактурою і злегка змінюючи базову викрійку.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - ножиці;
  • - тканина;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку для сумки. Вона складається з двох частин: короткої передньої і задньої з кришкою-клапаном. Намалюйте на кальці прямокутник довжиною 23 см і заввишки 12 см. Від правого нижнього кута відкладіть по бічній і нижній гранях по 2 см, поставте в цих місцях точки. По лінії, що розділяє кут навпіл, відміряйте 0,7 см. Закруглите куточок клатча, з'єднавши плавною лінією всі три точки. Так само поступите і з лівим нижнім кутом сумки. Шаблон для передньої частини клатча готовий.
2
Для спинки з клапаном накресліть таку ж основу. До верхньої його межі прірісуйте чотирикутник, верхня сторона якого дорівнює 20 см, а висота - 5 см.
3
До кожної із сторін обох викрійок по всьому периметру додайте по 2 сантиметри припусків на шви.
4
Готові шаблони приколіть до тканини англійськими шпильками і обведіть дрібному. Якщо не скористатися шпильками, форма може непомітно зрушити, а помилка крою стане помітна тільки на зшитому виробі.
5
Виріжте деталі зовнішньої частини клатча і продублюйте їх на матеріалі для підкладали. Якщо ви вибрали для сумки тонку тканину, зміцните її флізеліновій проклеюванням: вона вирізається без припусків на шви і пропрасовується разом з матеріалом основи до повного закріплення. Також можна закласти під підкладку шар тонкого синтепону - він допоможе клатчу тримати форму і додасть відсутній обсяг.
6
Прикладіть деталі підкладки і зовнішньої частини сумки лицьовою стороною один до одного і прошийте, відступивши від краю 1 см. Залиште непростроченним маленький отвір, через яке можна буде вивернути частини. Потім ці дірочки змітайте вручну.
7
Приметайте один до одного обидві деталі клатча. Переконавшись, що вони з'єднані рівно, продублюйте шов на машинці.
8
До кутів клатча біля клапана прикріпіть петлі - до них можна буде приєднувати довгий ремінець на карабінах. До кришки з внутрішньої сторони пришийте липучку, кнопку або будь-яку іншу застібку.