Як друкувати на тканині.

Друк зображень на тканини дозволяє перетворити звичайний одяг в неповторні речі. Цим можна скористатися при підготовці оригінального подарунка. Також друк на тканині дозволяє нанести на просту футболку обрану фотографію або картинку.
Вам знадобиться
  • -картінка;
  • -прінтер;
  • -термотрансферная бумага;
  • -ножницы;
  • -ткань;
  • -утюг;
  • -калька.
Інструкція
1
Знайдіть те фото або малюнок, який вам хотілося б перенести на одяг. Підготуйте його до друку. Врахуйте, що це буде позитивна друк, тому картинка повинна бути перевернутою дзеркально. Налаштуйте принтер, вибравши найкращу якість друку. Спробуйте роздрукувати чорновий варіант на самій звичайному папері. Якщо вас все влаштовує, друкуйте картинку на спеціальній термотрансферной папері. Купуючи її, обов'язково враховуйте тип вашого принтера. Деякі зразки паперу підходять і для лазерного, і для струминного обладнання.
2
Залиште зображення на 30 хвилин, щоб дати йому добре просохнути. Після висихання, акуратно обріжте картинку по контуру. Врахуйте, що якщо ви будете переводити це зображення на білу матерію, то при вирізанні можна залишити поля, рівні приблизно п'яти сантиметрам. Але якщо тканина буде кольоровий, то зображення потрібно вирізати без полів і максимально точно.
3
Візьміть дошку для прасування і розстеліть на неї простирадло, попередньо складену в кілька разів. На ній розрівняйте виріб або відріз, на який буде нанесений малюнок. На тканину покладіть вирізану картинку так, щоб зображення було внизу. Вирівняйте його і рівномірно пропрасуйте праскою протягом 1-2 хвилин. Слідкуйте, щоб всі частини малюнка були добре проутюжить. Пар при цьому не використовуйте.
4
Через десять секунд дуже обережним рухом зніміть аркуш паперу. Перед тим, як повністю її прибрати, легенько відігніть один куточок і перевірте, як надрукувалася картинка. У разі неякісної друку пропрасуйте зображення праскою повторно. Знімаючи папір, стежте, щоб робити це в напрямі, в якому тканину розтягується найменше.
5
Через 20 хвилин візьміть кальку, прикладіть її до надрукованого малюнку і знову проутюжьте. Чи не гладьте зображення без кальки - так можна зіпсувати праска.
Малюнок, надрукований на тканині, може перетворити звичайну річ в унікальну. За допомогою простого способу друку на тканині ви зможете наносити на предмети одягу або аксесуари (такі як майки, футболки, топи, головні убори, текстильні сумки) різноманітні малюнки, розпізнавальні знаки та символіку, реалістичні фотозображення, написи - словом, все, що вам заманеться . Малюнки, надруковані даними способом, добре тримаються на тканини і витримують до 20 прань за умови дотримання оптимальних умов нанесення зображення.
Вам знадобиться
  • - термотрансферний папір;
  • - струменевий принтер (кольоровий або чорно-білий);
  • - праска.
Інструкція
1
Виберіть зображення в цифровому форматі, який ви хотіли б нанести на текстильний виріб. Воно має бути хорошої якості і в реальному масштабі. «Отзеркальте» зображення в графічному редакторі, особливо якщо воно містить написи, щоб не отримати на виробі перевернутий нечитабельним текст.
2
Візьміть аркуш термотрансферной паперу, яку можна придбати в магазинах, що торгують різними видами паперу для друку на принтері. Причому для світлої тканини придбайте білу термотрансферну папір, а для темної - чорну.
3
Роздрукуйте на струменевому принтері зображення, вказавши в драйвері принтера параметри друку на термотрансферной папері або на звичайному папері з найвищою якістю. Прикладіть надрукований малюнок до вашої речі, на яку він має бути перекладений і уточніть масштаб зображення.
4
Якщо розмір малюнка вас влаштовує, виріжте малюнок, відступаючи від його контуру близько 0,5 см. Покладіть вирізану папір з надрукованим зображенням на тканину барвистою стороною вниз. Пропрасуйте папір гарячою праскою без пари протягом 1-2 хвилин (залежно від розмірів малюнка).
5
Зніміть верхній шар паперу акуратним рухом у напрямку найменшого розтягування тканини вироби. Зачекайте, поки тканина з малюнком охолонуть і після цього виріб можна використовувати.
Зверніть увагу
Технологія друку на тканині за допомогою термотрансферного паперу може відрізнятися від описаної в статті. Наприклад, з деяких видів паперу підкладку потрібно знімати обов'язково в теплому вигляді, а малюнок вдруге пропрасовувати через кальку. Зазвичай інструкції по нанесенню зображення на тканину і рекомендації по догляду за виробами з такими зображеннями надруковані на пачці з термотрансферной папером кожної конкретної маркі.Обязательно відключайте функцію пара на прасці щоб уникнути розтікання фарби.
Корисна порада
Найкраще підходить для подібної друку натуральна бавовняна тканина - вона добре витримує температуру нагрітого праски, і барвники міцно на ній закріплюються.