Як вибрати ортопедичне взуття.

Ортопедичне взуття необхідна людям з порушеннями будови стопи. Неправильне функціонування зводу стопи призводить до прискореного зношування суглобів ніг і тазу. Добре підібране взуття знижує навантаження на суглоби, а також, в поєднанні з лікувальною фізкультурою, виробляє терапевтичний ефект.
Вам знадобиться
  • - консультація лікаря-ортопеда;
  • - виготовлення устілок за індивідуальним зліпком.
Інструкція
1
Яке порушення будови стопи саме у вас, вам зможе сказати тільки лікар-ортопед. Він же може визначити, чи потрібна вам лікувальне взуття, і порадити, куди вам можна звернутися для її придбання.
2
Майте на увазі, що ортопедичне взуття - це взуття, яка виконується на замовлення, на фабриках, ліцензованих міністерством охорони здоров'я. Взуття виготовляється на основі зліпків обох стоп пацієнта.
3
Один з важливих етапів виготовлення ортопедичного взуття - ортезування, виготовлення індивідуальних устілок для пацієнта (ортезів). Процедура виготовлення таких устілок вельми дорога, вона включає зняття зліпків з лівого і правої стопи і подальше виробництво устілки. Ортези мають кілька шарів, виконаних з полімерних матеріалів різної жорсткості. При незначних порушеннях будови стопи, досить замовити такі устілки, які ви будете вкладати у взуття.
4
Якщо ортопед порадив вам використовувати не тільки ортези, але і спеціальне взуття до них, то зверніть увагу на ступінь фіксації ноги в цьому взутті. З одного боку, надмірно вільне взуття тут не годиться. З іншого, занадто жорстка фіксація стопи призводить до того, що м'язи стопи перестають працювати, і ходити без спеціалізованої взуття стає неможливо унаслідок болів.
5
Також існує безліч ортопедичних салонів, які пропонують широкий вибір готової ортопедичного взуття. При деяких захворюваннях стоп можна підібрати відповідне взуття і з готової, але тільки під контролем ортопеда. Неправильний же вибір може навіть посилити проблему.
6
Окремо варто розглянути питання вибору ортопедичного взуття для дітей. Діти народжуються без яскраво виражених склепінь стопи, його формування починається з перших активних рухів і триває протягом декількох років. Стан стоп, схоже на плоскостопість - норма для дітей до трьох років (деякі ортопеди вважають, що і до п'яти). При достатньої фізичної активності, носіння лікувальної взуття для дітей не є необхідністю. Виняток становлять діти з вродженими особливостями зв'язкового апарату, які призводять до зайвої гнучкості суглобів. У такій ситуації необхідно підібрати відповідне взуття під контролем дитячого ортопеда.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що навіть якщо взуття позиціонується як ортопедична або лікувальна, це не завжди означає, що вона є такою. Багато взуттєві фабрики використовують ці терміни як маркетингового ходу. Використання такого взуття може привести до неприємних наслідків.