Як порахувати друковані аркуші. Як порахувати обсяг статті в друкованих аркушах.

Друкований лист є умовною одиницею виміру обсягу книги, в сучасному книжковому і газетно-журнальному бізнесі застосовуваної вкрай рідко. В журналістиці прийнято обчислювати обсяг тексту в тисячах знаків, а в книговиданні - в авторських аркушах (а в деяких видавництвах, орієнтованих на західні стандарти - кількості слів). Однак для довідки інформація, що таке друкований аркуш і як обчислюється, не зашкодить.
Вам знадобиться
  • - розмір сторінки видання;
  • - розмір умовного друкованого аркуша;
  • - кількість сторінок у виданні;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Умовний друкований аркуш дорівнює 90 см в довжину і 70 см завширшки. До друкованого аркушу також прив'язані газетні формати, відомі з радянських часів: А2, А3, А4, А5 (два перших на практиці використовуються в основному газетами, два останніх - журналами) .В радянські і пострадянські часи в форматі А2 (тобто одна сторінка дорівнює половині друкованого аркуша виходили і продовжують видаватися такі видання, як "Правда" або "Літературна газета", А3 - "Аргументи і факти"). Для обчислення же кількості друкованих аркушів використовується співвідношення площі видання з його розміром.
2
Отже, щоб обчислити об'єм видання в друкованих аркушах, будуть потрібні вихідні дані про довжину і ширині його сторінки (або, як прийнято говорити в видавничому бізнесі, смуги). Помножте довжину смуги на її ширину. Результатом цього арифметичної дії буде площа однієї смуги. Наприклад, для видання з шириною смуги 20 см і довжиною в 30 см це 600 кв.см.
3
Площа друкованого аркуша обчислити теж неважко. Просто помножте 70 на 90 і на виході отримаєте 6300 кв.см.
4
Тепер потрібно дізнатися, як співвідноситься обсяг видання з друкованим листом. Для цього площу сторінки видання розділіть на площу друкованого аркуша. Для вищенаведеного випадку цей коефіцієнт дорівнює приблизно 0,095.
5
Тепер помножте число сторінок видання на отриманий коефіцієнт. Для 100 сторінок розміром 20 на 30 см потрібно коефіцієнт 0,095 помножити на 100. Виходить, 100 сторінок зазначеного розміру займуть 9,5 друкованого аркуша.
Зверніть увагу
Через активного використання в сучасній поліграфії різних шрифтів і графічних елементів оформлення друкований аркуш може вміщати різний обсяг тексту. Взагалі сучасна світова тенденція в журналістиці і книговиданні націлена на скорочення обсягу тексту на смузі для більш відчутного, ніж в колишні часи, присутності елементів оформлення. Це, наприклад, різна інфографіка: таблиці, діаграми, графіки. Або виноси - яскраві цитати з основного тексту, розміщені на смузі відмінним від тіла замітки, зазвичай більш великим шріфтом.Еще в 90-і роки минулого століття вважалося, що газетна полоса формату А3 вміщує в середньому 16 тис. Знаків суцільного тексту, набраного стандартним шрифтом . За рахунок заголовків, підзаголовків та ілюстрацій реально його влазило і тоді менше. Тепер одна сторінка сучасної газети зазвичай вміщає не більше 6 тис. Знаков.Для оцінки обсягу саме тексту в книговиданні застосовується інша одиниця виміру - авторський аркуш, що нараховує рівно 40 тис. Знаків з пробілами або 700 рядків віршованого тексту. Обсяг в авторських аркушах в цій сфері часто грає роль одиниці виміру гонорару автора, редактора чи перекладача. Зустрічаються також варіанти оплати за слово або 1 тис. Знаків з пробілами або без.
Корисна порада
В газетах і журналах гонорари журналістів зазвичай розмічаються за тисячу знаків з пробілами (іноді без) за підсумками місяця. Однак зустрічаються й інші варіанти оплати. Наприклад, в багатьох західних і орієнтованих на їхні стандарти російських ЗМІ мається на увазі, що штатний журналіст, який одержує зарплату, повинен підготувати за місяць не менше певного обсягу тексту або кількості публікацій. Втім, за кордоном укластися в ці норми не в змозі тільки ледачий. При перевищенні же мінімальної норми додаткові виплати часто не полагаются.В авторських аркушах вважаються також ілюстрації. Один авторський аркуш дорівнює 3 тис.кв.см малюнків, карикатур, фотографій та ін. Але все це, як правило, оплачується поштучно.