Як зробити отвір в стіні. Як зробити додаткову двері в стіні з цегли.

Отвір в стіні необхідно зробити в двох випадках: коли потрібно встановити нові двері і коли потрібно зробити додаткове вікно. Технологія робіт зі створення отвору в стіні з гіпсокартону інша, ніж в перегородці з цегли. Розглянемо докладно спосіб для стіни з гіпсових панелей.
Вам знадобиться
  • * Пилосос, бажано для вологим прибиранням;
  • * Болгарка;
  • * Дерев'яні бруски і рейки;
  • * Поліетиленова плівка, газети;
  • * Молоток, гвоздики;
  • * Будівельний план приміщення;
  • * Шпаклівка.
Інструкція
1
Спочатку зауважимо, що всі роботи по руйнуванню стіни і створенню прорізу повинні вестися не пізніше 11 години вечора, так як за справжніми законам після 23:00 шуміти не можна. Також пам'ятайте, що будь-які капітальні перебудови, особливо що стосуються несучих стін повинні узгоджуватися з БТІ.
2
Перед роботою з демонтажу частини стіни звіртеся з будівельним планом на предмет наявності в стіні інженерних комунікацій, таких як електричні дроти або пластикові труби опалення. При їх наявності спочатку потрібно відключити електрику або перекрити воду, проштробити стіну в місці проходу проводів і труб, витягти їх без пошкодження, обрізати в місці майбутнього отвору і ізолювати на час ремонту.
3
Тепер нанесіть на стіну розмітку за допомогою олівця, будівельного схилу і будівельного рівня.
4
Оскільки, штробление стіни і її руйнування пов'язане з великою кількістю пилу, то навколо місця для роботи споруджується захисне огородження. Роблять його за допомогою дерев'яних рейок, цвяхів та поліетиленової плівки. По периметру прорізу створіть каркас з рейок, на який натягніть плівку. Проте, пил все одно буде проникати в приміщення, тому всі предмети в квартирі накрийте газетами.
5
Вирубка прорізу робиться за допомогою звичайної болгарки. Оскільки, стіна з гіпсокартону легко піддається пилі, то цей етап роботи ви завершите швидко. Якби стіна була виконана з цегли, то вам би знадобилося спочатку встановити верхню металеву або залізобетонну перекладину, щоб вона утримувала вага вищерозміщених цеглин, потім по лінії прорізу необхідно було б розібрати цегляну кладку, проріз при цьому вийшов би зубчастим. Потім з цеглин розібраного прорізу потрібно було б викласти краю отвору, розколюючи цеглини навпіл і вставляючи їх в проміжки між зубцями.
6
Повернемося до гіпсокартонної стіні з щойно зробленим отвором. Торці отвору можна вирівняти тим же гіпсокартоном. Якщо вам потрібно зробити арку, то для того, щоб зігнути гіпсокартон, його злегка намочують, надають потрібну форму і прикручують до встановленого в отворі профілем. Далі торці шпаклюють і наносять декоративне покриття.
Купивши квартиру на вторинному ринку житла, багато хто стикається з необхідністю змінити планування квартири. Зробити нові дверні прорізи або арки, об'єднати простору різних кімнат, щоб зробити своє життя більш зручною та комфортною. Не завжди є гроші для того, щоб запросити фахівця, виконати деякі роботи ви зможете і самі.
Вам знадобиться
  • Зубило, молоток, дриль, захисні окуляри, шлямбур (спеціальний інструмент для пробивання отворів в цегляних стінах), дерев'яний брус для перемички.
Інструкція
1
Перш ніж робити проріз в стіні , з'ясуйте, чи не є вона несучої. Робити прорізи в несучих стінах небезпечно, так як це може привести до серйозних руйнувань і замість перепланування вам доведеться займатися капітальним ремонтом не тільки своєї квартири, а й сусідніх.
2
Другим кроком буде розмітка стіни. Використовуйте рівень і великий трикутник, щоб майбутній отвір вийшов рівним. Поставте точки на кутах планованого отвору і прокреслите контур повністю.
3
Після розмітки необхідно зняти штукатурку з верхньої частини, щоб оголити цегляну кладку. Далі Вичертите місце під перемичку. Перемичка повинна на 15-20 см з кожного краю виступати за розміри майбутнього отвору. Пробийте отвір для перемички і вставте її.
4
Тепер можна виламувати залишилася кладку, без побоювань, що верхній ряд цеглин обрушиться. Якщо ви хочете щоб краї прорізу були рівними і вимагали меншою подальшої обробки, після установки перемички можна зробити пропил болгаркою. Використовуйте для цього алмазний або спеціальний диск по каменю (зелений).
Зверніть увагу
Зібравшись зробити перепланування квартири, врахуйте, що неправильно зроблений проріз може деформувати дверну коробку, стіни і вікна, порушити конструкцію будинку або навіть привести до обвалення.
Корисна порада
Приступаючи до роботи, чітко визначте, для чого вам потрібен новий отвір. Роблячи проріз для дверей в цегляній стіні, враховуйте, що він повинен бути на 10 мм ширше і на 6 мм вище дверної коробки. Для вікна відступи будуть такими ж.