Як прибрати сіль з цегли.

Сіль на поверхні цегляної кладки інакше називають висолами або вицвітаючи. Причин, за якими вона утворюється, може бути декілька. Це може бути неякісний матеріал, з якого виготовлений цегла або зовнішні чинники: атмосферні опади, знижена температура повітря та інші температури та вологості умови. Існує кілька способів боротьби з висолами.
Вам знадобиться
  • Спеціальні очисники або гідрофобізатори
Інструкція
1
Основним способом є запобігання утворення висолів за рахунок виключення можливості вимивання солей з цегли. Пишним методом буде гідрофобізація, тобто обробка поверхні цегляної кладки спеціальним складом (гидрофобизатором), що додає багатьох будівельних матеріалів додаткову можливість відштовхувати воду. Після завершення процедури гідрофобізації вода більше не буде вбиратися в поверхню цегляної кладки, а буде просто стікати з неї у вигляді кульок. При цьому цегла зовсім не намокає.
2
Якщо ви хочете повністю прибрати сіль з цегли, то великої кількості води і щіток буде недостатньо. Мало того - це не призведе ні до чого хорошого. Майте на увазі, що щітки, виготовлені з металу, ще більше зруйнують цегла, а вода, яка проникає всередину стіни, буде попросту «витягувати» на лицьову поверхню ще більшу кількість солі. Вся справа в тому, що розчинні солі, які з'являються на поверхні цегли, під впливом агресивних техногенних викидів та інших атмосферних явищ майже завжди перетворюються в нерозчинні сполуки, які можна видалити лише за допомогою особливих складів.
3
Щоб очистити цегельний фасад від солі, необхідно використовувати спеціальні очисники, що не змінюють зовнішній вигляд цегляної кладки і не псують його поверхню і естетичний вигляд. Такі очисники можуть видалити не тільки сольові і вапняні відкладення, але і ще більш стійкі забруднення з атмосфери. Якщо ви придбаєте, приміром, «Типром ОФ», то наносите його на лицьову частину стіни, використовуючи при цьому кисть або валик. Після цього зачекайте близько півгодини і змийте надлишки очищувача водою. Крім вищезгаданого очищувача існує ціла серія очисників: «Типром ОЦ», «АрмМікс», «NEOMID 550 Антісоль» та інші. Розрізняються вони за своєю інтенсивністю впливу на цеглу.
Взимку дороги і тротуари посипають сіллю, щоб запобігти ожеледь і наступні за ним падіння і травми. Однак у суміші солі і снігу на вулицях є істотний недолік - після прогулянки ваша шкіряне взуття покривається неприємними білими розводами. Позбутися від соляних плям на взутті нескладно, якщо знати, які склади їх нейтралізують. У цій статті ви дізнаєтеся про те, як вивести розводи від солі на шкіряному взутті, використовуючи підручні засоби, наявні в будь-якому будинку.
Інструкція
1
Візьміть велику ємність для води, вату або одноразові рушники, чисту м'яку тканину, прозорий оцет і крем для вашого взуття.
2
Візьміть черевики, які потрібно помити і почистити, і за допомогою якого-небудь тупого предмета прочистите шви в підошві, в яких також могли застрягти дрібні крупинки солі.
3
Приготуйте розчин з оцту і води так, щоб оцту було рівно в два рази менше, ніж води. Складіть у кілька разів туалетний папір або паперовий рушник і занурте його в ємність з розведеним оцтом.
4
Протріть отриманим складом шкіру, забруднений розлученнями. Зведіть нанівець всі білі плями, а потім м'якою сухою тканиною протріть насухо черевики. Очищайте оцтовим розчином по черзі невеликі ділянки взуття, кожен раз після обробки висушуючи і поліруючи їх сухою тканиною.
5
Потім залиште взуття остаточно просушитися при кімнатній температурі, що не впливаючи на неї термальними засобами. Після висихання перевірте, чи не залишилося на взуття розлучень, і якщо вони з'явилися знову - повторіть процедуру очищення. Якщо плям більше немає - нанесіть на м'яку щітку або губку крем і почистіть взуття кремом, а потім відполіруйте шкіру.
6
Не забувайте регулярно полірувати взуття кремом і своєчасно очищати - це продовжить термін служби ваших улюблених туфель або черевик. Також використовуйте для захисту взуття на вулицях в сльотаву і холодну погоду спеціальні бар'єрні засоби і просочення для шкіри.
7
Ще один надійний метод захисту взуття - перед виходом на вулиці протерти шкіру розведеним нашатирним спиртом і манною крупою. Щоб очистити від сольових розлучень замшу, розріжте навпіл свіжу картоплину і натріть замшеві черевики місцем зрізу. Підсушіть взуття і почистіть щіткою.
8
Догляд за замшевим взуттям також припускає чистку ворсу спеціальною гумовою щіткою і расправление ворсу, для якого черевики можна потримати над струменем гарячої пари з чайника.