Як знайти час для своєї дитини.

Коли в житті жінки з'являється дитина, весь уклад життя тут же змінюється. Дитина вимагає уваги, плаче, якщо йому погано. А адже готування, прання і прибирання при цьому нікуди не пропадають. Як все встигнути і знайти час для спілкування з дитиною?
Вам знадобиться
  • - духовка;
  • - мультиварка або пароварка;
  • - пилосос;
  • - пральна машинка;
  • - слінг або ергономічний рюкзачок;
Інструкція
1
Для початку, розслабтеся і усвідомте, що перший час в квартирі може і не бути ідеального порядку. Після пологів ви будете вчитися взаємодіяти з малюком, розуміти його. Коли дитина підросте, у вас з'явиться більше часу на себе і справи по господарству.
2
Гарна побутова техніка дуже полегшує турботи по будинку. Якщо пральна і посудомийна машинки вже нікого не дивують, то роботи-пилососи та мультиварки з пароварками поки не так міцно увійшли в життя домогосподарок. Якщо вам дозволяють кошти, то подумайте, які придбання необхідні.
3
Залучайте чоловіка до збирання. Звичайно, далеко не кожен чоловік на це погодиться, але навіть невелика допомога по господарству істотно полегшить вам життя.
4
Якщо вам необхідно виконати якусь роботу по дому, то завжди беріть з собою дитини. Перший час вам допоможе в цьому слінг або ергономічний рюкзачок, а потім вже дитину можна буде і втягувати в господарські справи. Дітям дуже цікаво, чим займаються дорослі, їм хочеться взяти участь у всьому. Придумайте, як залучити дитину до процесу збирання. Наприклад, під час миття посуду можна видати дитині власну кружку і тарілку, нехай переливає воду з однієї ємності в іншу. Звичайно, процес миття посуду дещо затягнеться, зате і справу буде зроблено, і дитина увагою не обділений.
5
Окремо варто приділити увагу питанню готування. Вибирайте страви, які не зажадає постійного стояння біля плити. Розділіть готування на кілька етапів. Видалося дві хвилини - можна почистити картоплю, ще п'ять - можна його порізати. Освоюйте духовку, в ній готувати набагато простіше, ніж на відкритому вогні, так як не потрібно постійне помішування. Якщо у вас духовка без таймера, то ставте будильник, інакше є шанс пропустити момент готовності страви.
6
Можливо, хтось із родичів захоче приїхати допомогти вам по господарству. В такому випадку, заздалегідь обговоріть, що допомога вам потрібна саме в побутовому питанні, а не в плані догляду за дитиною. Часто родичі плутають ці поняття.
7
Якщо фінансові обставини змушують вас вийти на роботу, то будьте готові віддавати по приходу додому дитині всю свою увагу. Маленькі діти важко переживають стрес розставання з мамою і компенсують його вечірнім спілкуванням. Намагайтеся давати дитині якомога більше тілесного контакту.
Корисна порада
У випадку, якщо вам важко впоратися і з господарством, і з дитиною, а помічників не передбачається, то озаботьтесь пошуком домробітниці. Один візит до тиждень такої помічниці може істотно полегшити вам існування.