Як зробити саморобну зимову вудку.

Все рибалки знають, що ловити рибу можна не тільки влітку, а й взимку, і зимова риболовля відрізняється своїми достоїнствами і особливостями, які варто врахувати, якщо ви хочете, щоб улов був вдалим, а рибалка - приємною. Важливим елементом вдалою зимової риболовлі є правильна вудка для підлідного лову, і цю вудку ви можете виготовити самостійно з звичайного одноразового шприца на 20 мл.
Вам знадобиться
  • - шприц;
  • - напилок;
  • - мідний прут;
  • - гайка;
  • - волосінь.
Інструкція
1
З шприца витягніть поршень і за допомогою напилка сточите його по зовнішньому діаметру на глибину від одного до півтора сантиметрів. Потім сточите напилком чотири ребра поршня на ту ж глибину. Проріжте за допомогою ножа пази на ребрах поршня: один паз повинен мати довжину в 5 мм, а другий - в 30 мм.
2
В один паз вставте гвинт, а в другій - волосінь. Зачистіть пази надфилем або тонким напилком, а потім виготовте ручку, яка допоможе намотати на вудку волосінь. Для цього вам знадобиться мідний прут діаметром 2-3 мм будь-якої довжини.
3
За допомогою пристрою для нарізування різьби наріжте на одному з кінців прута різьбу для гайки, після чого зігніть прут в лещатах і просвердлите у верхній частині поршня отвір, відповідний діаметру прута. Вставте прут з різьбленням в отвір і закріпіть гайкою. На широкий паз поршня намотайте волосінь.
4
Просвердлите два отвори в корпусі: у верхній його частині для гвинта і в нижній частині для волосіні. Верхнє отвір повинен відповідати діаметру гвинта. Нижній отвір зробіть невеликим, не більше 3-4 мм в діаметрі. Вставте лісочку в голку і пропустіть її через корпус шприца, а потім виведіть її назовні через отвір. Вставте всередину шприца корпус з волосінню.
5
Потім у верхній отвір вставте гвинт і закрутіть його не до кінця, після чого відмотайте лісочку на потрібну довжину і закрутіть гвинт. Таким чином, ви можете викручувати гвинт і додатково намотувати або випускати потрібну кількість волосіні, щоб зменшувати або збільшувати глибину лову.
6
Обертовий поршень фіксується всередині «вудки» гвинтом. Для зручності виготовте стійку вудилища з фанери або пластику. У стійці просвердлите отвір, а в її бічній частині зробіть пропил для волосіні. Стійку надіньте на вудку і витягніть отвір назовні. Заведіть лісочку в паз і виведіть її в колечко кивка, окремо вирізаного з пластикових пляшок. Закріпіть на волосіні наживку. Вудка готова.
Багато молоді рибалки, долучаючись до зимової риболовлі, не знають з чого саме потрібно почати. Асортимент вудок, призначених для підлідного лову, дуже багатий і складний. Часто вибір зимової вудки залежить від регіональних традицій лову або від банальних вимог моди. Принаймні сьогодні можна зустріти десятки моделей зимових вудок фірмового і кустарного виробництва.
Інструкція
1
Розділіть всі зимові вудки трьома характеристиками: по стрімкому блесненья, по лову з поплавком і для лову на мормишку. Для зимової риболовлі вам слід вивчити мормишечние снасті, які визнані найефективнішими в глухі зими.
2
Існує думка, що поєднали гачок з грузилом уральські рибалки. Грузик зі свинцю або іншого металу, що рухається з певною частотою перед самим носом риби, спонукає ту на клювання навіть у дні без кльову. Ось чому при виборі снасті на мормишку пам'ятайте, що вудка повинна давати мормишке потрібний ритм коливань. І хоча він задається вашою рукою, від того, що у вас в долоні, залежить результативність ловлі.Конструкціі всіх вудок для лову на мормишку діляться на три види: без котушки "кобилка", з котушкою і рукояттю різного розміру і вудки - «балалайки» , в яких котушка і рукоять - це одне ціле.
3
Провідні спортсмени для активної риболовлі на мормишку з мотилем застосовують "балалайки". Вудка такого типу зручно розташовується у вашій долоні і дозволяє грати блешнею, діючи лише пензлем руки. Частота коливань блешні у спортсменів досягає 300 в хвилину. Але в любительській ловлі трапляється сидіти 12 годин, тому спортивна "балалайка» - не вдалий варіант. Часом риба краще йде на нерухому мормишку, вудку періодично вам доведеться пристроювати на лід. При морозі 20 ° С на вас будуть одягнені хутряні рукавиці, які зведуть на "ні" переваги вашої "балалайки", на якій можна "грати" тільки голою рукою.
4
Якщо ви займаєтеся аматорським рибальством, то вас повинні цікавити вудки з котушкою і довжиною рукояті близько 10 см, обладнаної "ніжками". Правильно збалансуйте таку вудку і зможете ловити рибу взимку так само ефективно, як з "балалайкою".
5
Тому залишається в ходу варіант зимової вудки - "кобилка", крім своєї простоти і зручності, має мотовило, необхідне при переходах з лунки на лунку, особливо, якщо водойма з великою глибиною і при цьому дме сильний вітер.
6
Особливу увагу зверніть на котушку. Слідкуйте, щоб зазор між барабаном і уділіщним корпусом був непомітний, інакше від покупки краще відмовитися. Віддайте перевагу стопорному гвинту-саморізи з металу. Найбільш ходовим матеріалом для виробництва хлистика є полікарбонат янтарного кольору.