Як сушити чорнослив. Як сушити сливу в домашніх умовах.

Сухофрукти - стародавнє східне ласощі, воно стало популярним і в Росії завдяки своєму дивовижному смаку і корисним властивостям. Чорнослив - знахідка для тих, хто має хвороби серця або хоче схуднути: просто їжте його з чаєм замість солодкого.
Вам знадобиться
    • Зливи
    • сода
    • вода.
Інструкція
1
Сушити чорнослив в домашніх умовах зовсім не складно. Візьміть свіжі сливи сортів Стенлі, Угорка звичайна, Угорка італійська, Нароч, Кромань, Ренклод Альтана. Добре промийте плоди в проточній воді. Акуратно вийміть кісточки з великих злив. Дрібні сливи можна сушити з кісточками, але будьте уважні в подальшому: вийняти кістку з готового чорносливу не просто.
2
Зробіть розчин соди: змішайте її в пропорціях 15г на літр води. Підігрійте розчин і на хвилину опустіть в нього свіжі промиті сливи. Потім вийміть плоди, промийте в холодній воді і рівномірно розкладіть на аркуші для випічки. Залиште сливи сушитися на повітрі протягом 1-2 годин.
3
Підсушені сливи покладіть в металеве сито або друшляк і сушіть в духовій шафі або гарячої сушарці. Проводити процедуру приготування чорносливу треба в 3 етапи. Перший етап займе 3-4 години. Сушіть чорнослив при температурі 40-45 градусів. Вийміть плоди з сушарки і залиште їх на повітрі на 3-5 годин.
4
Другий етап приготування чорносливу триває 4-5 годин. Сушіть чорнослив в духовій шафі, розігрітому до температури 55-60 градусів. Потім знову охолодіть плоди на повітрі протягом 3-5 годин.
5
Третій етап завершує сушку чорносливу. Помістіть сухофрукти в духову шафу на 12-16 годин, підтримуючи температуру в 75-80 градусів.
6
Другий спосіб засушити чорнослив будинку зажадає від вас менше зусиль. Добре промийте сливи і покладіть їх у друшляк.
7
Приготуйте розчин соди в пропорціях 1 столова ложка на літр води. Помістіть друшляк зі сливами в цей розчин і дочекайтеся закипання рідини.
8
Промийте сливи в холодній воді. Розкладіть їх на деко і сушіть зручним для вас способом: в духовці при температурі 50 градусів або просто на сонці. Якщо ви правильно висушили чорнослив, він повинен стати твердим, але цільним (тобто не кришитися). Перед вживанням розмочити чорнослив в чистій воді.