Як знімати короткометражні фільми.

Короткометражні фільми - це прекрасне хобі, яке може в один прекрасний день принести дохід або прославити знімальну групу. Зйомка короткометражок відбувається практично точно так само, як і зйомка повного метра - поетапно.
Інструкція
1
Відправна точка будь-якого фільму - яскрава і соковита ідея, яка стане основою фільму. Ідея базується на проблемі, соціальної чи психологічної, а концентрат ідеї, основною її виразник - головний герой. Той момент, коли творець фільму описує у двох рядках ідею короткометражного фільму, і вважається початком роботи. Наприклад, легендарна короткометражка «Signs» («Знаки»), що зібрала на Youtube більше мільйона глядачів, це історія самотнього хлопця, який зустрів кохання всього свого життя, обмінюючись повідомленнями з дівчиною із сусіднього офісу. Візуальна фішка цього короткометражного фільму в тому, що закохані писали повідомлення (смайлики та інші знаки) на аркушах паперу. Творці описали ідею свого фільму ще коротше: «A simple short film about communication» (Проста коротка історія про комунікації).
2
Потім ідея фільму перетворюється на синопсис - зв'язний текст, опис сюжету на півсторінки. Потім творці пишуть поепізодний план - це чітка послідовність дій, сцен і подій. Потім прописуються діалоги, вони повинні бути яскравими, максимально наближеними до природної мови і відображають особливості характеру персонажа. Для того, щоб не довелося витрачати час на пояснення того, що відбувається, початківці автори можуть скористатися двома прийомами: подорож і торжество (весілля, день народження, будь-який інший свято). Важливо знайти акторів, реквізит і локейшн - місце дії. Іноді за них доводиться платити, а іноді люди погоджуються допомогти по знайомству або заради інтересу.
3
Що стосується технічного та стилістичного аспекту зйомок, то тут немає ніяких правил. Камера може «непомітно» слідувати за героєм, вона може бути прикріплена до його голови, і тоді все, що відбувається буде суб'єктивний діючої особи або навіть його собаки. Героя можна знімати з двадцять точок одночасно (за умови, що в знімальній групі є геніальний монтажер). Творцям надається повна свобода дій. І це одна з головних особливостей короткометражних фільмів.
4
Коли фільм буде знятий і змонтований, його потрібно випустити у велике життя, показати однодумцям. Для цього сущесвуют тематичні спільноти любителів короткометражних фільмів або спеціальні конкурси, на які запрошуються професіонали і аматори. Так, наприклад, популярний ресурс http://forum.screenwriter.ru/проводить конкурси короткометражних фільмів, на форумі можна дізнатися багато нового і запитати поради у професіоналів. Сайт http://filmshort.ru/повністю присвячений короткометражним фільмам. Кожен бажаючий може ознайомитися з новинами, тенденціями, отримати інформацію про кінофестивалях, конкурсах і творчих лабораторіях. Найбільш захоплені кіномани можуть навіть отримати в подарунок сайт, щоб розміщувати свої шедеври.
Зверніть увагу
У більшості короткометражних фільмах події розгортаються в реальному часі, тому дії повинні бути концентрованими, а динаміка розгортки подій високою.
Корисна порада
короткометражних вважається фільм, який не перевищує 30 хвилин. Але в середньому короткометражка триває 10-12 хвилин. Комедійні фільми укладаються в три хвилини.