Як клеїти вініл.

Вінілові шпалери відрізняються від паперових. Вони зроблені на флізеліновій еластичною основі. Це дозволяє клеїти їх в новобудовах при природній усадці стін. Вінілові шпалери приховають незначні дефекти стін за рахунок своєї щільності. Шпалери кілька важче паперових, і їх поклейка має свої хитрощі.
Вам знадобиться
 • -спеціальна щітка або кисть для грунтовки стіни і нанесення клею на шпалери,
 • -валік для прокатування швів,
 • -спеціальний шпатель для розгладження полотнищ шпалер,
 • -рулетка, рівень, лінійка,
 • -бавовняної ганчірка (щоб витирати надлишки клею),
 • -ножиці, ніж для підрізання шпалер,
 • -кісточка для підмазування клеєм невеликих ділянок шпалер,
 • -шпалери,
 • -клей,
 • -грунтовка.
Інструкція
1
Перед поклейкой шпалер необхідно підготувати приміщення. Зніміть зі стін старі шпалери, розетки, вимикачі та люстру. Оголені електричні контакти обклейте ізолентою або малярським скотчем. Розведіть клей для шпалер по інструкції на коробці. Перед поклейкой заґрунтуйте стіни ґрунтовкою глибокого проникнення або приготованим клеєм. Якщо грунтування стін проводите клеєм, то його потрібно розвести 1/4 водою, щоб склад був близький по консистенції до грунтовки. За допомогою схилу (вантажу на мотузочці) нанесіть вертикальну лінію, по якій будете вирівнювати шпалери при поклейке.
2
Рулеткою виміряйте висоту стін і наріжте шпалери за міркою, залишаючи 10см припуск по довжині знизу. Якщо ваші шпалери з малюнком, ретельно поєднуйте рисунок перед тим, як відрізати наступне полотно.
3
Шпалери починають клеїти після повного висихання шару грунту. Настелите шпалери друг на друга вниз малюнком в стопку по 10 аркушів. Нанесіть клей на стіну під перше полотнище. Приклейте перше полотнище з урахуванням позначки вертикальності. Потім нанесіть клей під друге полотнище і приклейте его.Есть такий вид шпалер, при наклейці яких клей наносять на саме полотнище. Яким чином наклеювати саме ваші шпалери вказано на етикетці шпалер. Якщо потрібно наносити клей на шпалери, то роблять так. Ретельно намазують полотнище клеєм, уважно проходячи всі кути і краї полотнища. Складають краю в середину, не проглажівая згини і відкладають в сторону. Теж саме повторюють з іншими полотнищами. Обклеювання починають з першого промазати клеєм листа.
4
Пості того як полотнище прилипло до стіни, потрібно прокатати його гумовим валиком, щоб вигнати надлишки клею і повітряні пробки. А так же це краще і рівніше приклеїть лист до поверхні стіни. Виступаючі надлишки клею потрібно негайно витирати ганчіркою, не допускаючи їх потрапляння на лицьову сторону шпалер. Ті місця, де шпалери відходять від стіни по краях полотнища ще раз промащують клеєм за допомогою кисті. В кутках приміщення полотнище шпалер повинне заходити з одного боку на іншу не більш ніж на 3-4 см. Перше полотнище на іншій стіні наклеюють від самого кута, перекриваючи ці 3-4 см.
5
Місця під вимикачі і розетки заклеюють повністю. Після висихання, за допомогою простукування їх знаходять і прорізають. Потім кріплять самі розетки і вимикачі. Знизу шпалери клеять в стик з підлогою, надлишки обрізають. А вже після висихання прибивають плінтуса. Стіну за батареєю годі й обклеювати, а пофарбувати в тон до шпалер олійною фарбою.
Зверніть увагу
Вінілові шпалери завжди клеять встик. Відкривати вікна і включати кондиціонери або вентилятори можна тільки після повного висихання наклеєних шпалер.
Корисна порада
Якщо шпалери клеять не до самої стелі, то перед наклеюванням необхідно відзначити олівцем на стіні кордон верхній частині шпалер - по всьому периметру приміщення. При наклеюванні потрібно буде орієнтуватися строго на цю смугу.
Самоклейка вінілову плівку (з полівінілхлориду, або ПВХ) досить часто використовують в якості матеріалу для домашнього косметичного ремонту. Це дуже практичний матеріал - він вологостійкий і зносостійкий, що дозволяє використовувати його в місцях з підвищеною вологістю. Оклеив стіни плівкою ПВХ, можна надовго забути про ремонт. Однак важливо працювати з цим матеріалом правильно, щоб на обробленої поверхні стіни не було некрасивих шорсткостей і міхурів, а вінілові смуги не відходили одне від одного.
Вам знадобиться
 • - Плівка ПВХ;
 • - наждачний папір;
 • - дрантя;
 • - губка;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель;
 • - валик;
 • - олійна фарба;
 • - штукатурка (по необхідності);
 • - схил;
 • - вода і миючий засіб;
 • - схил;
 • - ножиці (варіанти: ніж або лезо бритви).
Інструкція
1
Переконайтеся, що поверхня стіни, на яку ви збираєтеся наклеїти вінілову плівку , абсолютно рівна. Це досить підступний матеріал, і навіть невеликі шорсткості під ним будуть прекрасно позначені. При наявності горбів на стіні її доведеться вирівняти і накласти новий шар штукатурки. Якщо ж поверхня в нормальному стані, просто видаліть з неї старе декоративне покриття (шпалери, фарбу і т.д.) і отмойте від жиру та інших забруднень.
2
Пройдіться по стіні наждачним папером і накладіть шар шпаклівки. Потім рекомендується заґрунтувати вирівняну поверхню будь олійною фарбою, обов'язково рідкою. Після виконаних процедур дайте стіні повністю висохнути.
3
Приготуйте рулони з вінілової плівкою - їх необхідно попередньо потримати в сухому приміщенні при температурі близько 18 градусів. Через 2 дні матеріал можна використовувати для обклеювання стін. Розкачайте рулон на підлозі і зробіть викрійку полотнища. Потім зробіть дуже акуратний надріз гострим лезом бритви, спеціальним ножем, або ж ножицями. Не забудьте залишити невеликі припуски для того, щоб потім підігнати полівінілхлоридну плівку до плінтуса. Нарізавши потрібну кількість полотнищ, складіть їх одне на інше виворітного стороною верх.
4
Видаліть захисний шар на вивороті вінілової плівки (тільки у верхній частині розрізаної смуги!). Уточнивши вертикаль за допомогою схилу, починайте приклеювати з означеної лінії плівку зі стелі до підлоги. Акуратно розгладжуйте смугу вінілу дрантям, рухами зверху вниз і від центру вліво і вправо. Уважно стежте за тим, щоб не утворювалося бульбашок! Приклеївши плівку приблизно на метр в дину, ще раз уточніть схилом, чи рівно вона висить. Потім зніміть залишився захисний шар і Докл полотнище.
5
Кладіть наступну смугу вінілової плівки на попередню внахлест (приблизно сантиметр). Кромка повинна лягати в сторону вікна, щоб стики не надто кидалися в очі. Зверніть увагу на те, щоб стик не внутрішні кутах був з напуском не менше 2 см. Місця з'єднання двох вінілових полотнищ необхідно якомога більш щільно притискати одне до іншого і гарненько вирівнювати. Якщо ви помітили на приклеєною смузі вінілової плівки бульбашки - видаліть її та зробіть все заново. Щоб ваша робота була вдалою, підтримуйте в приміщенні температуру повітря від +15 до +18 градусів.
Зверніть увагу
Змочену плівку докладаємо і позиціонуємо на оклееваемой деталі. В змоченому стані плівку легко рухати і підібрати потрібне розташування. Використовуючи фен, нагріваємо вініл і взявши ракель виробляємо розгладжування вінілу від центру плівки до країв і від верху до низу.
Корисна порада
Як клеїти? Інструкція з обклеювання автомобіля вініловими наклейками. В цілому технологія поклейки вінілової плівки на машину схожа на технологію нанесення тонировочной плівки на стекла. Бажано мати такі інструменти Невеликі наклейки (наприклад на капот) на рівні поверхні можна клеїти при більш низьких температурах. 2. Для початку визначтеся з місцем, куди збираєтеся приклеювати вінілову наклейку.