Як розрахувати вартість вишивки.

Рукоділля в даний час цінується дуже високо. Людям приївся ширвжиток, вони прагнуть до того, щоб оточувати себе унікальними речами, які випромінюють добру енергетику. Саме тому майстри хенд-мейд мають можливість, займаючись улюбленою справою, отримувати за нього хороші гроші. Але чи так просто оцінити свою працю?
Інструкція
1
Варто обмовитися відразу, що якщо ви тільки вибираєте, яким видом рукоділля ви будете заробляти, то майте на увазі, що вишивання - це дуже копітка і дорога робота. Щоб дійсно виправдати трудові витрати і витрати, пов'язані з придбанням матеріалів, потрібно правильно розрахувати кінцеву вартість роботи і, головне, знайти клієнта, який погодиться заплатити за ваш рукотворний шедевр.
2
Є дуже складні алгоритми розрахунку вартості вишивки, де в основу закладається вартість 1 стібка (див. Малюнок). Але це занадто складні схеми, не завжди об'єктивно оцінюють вартість роботи. Наведемо кілька більш простий спосіб.
3
Основна одиниця розрахунку - це годину роботи. Визначтеся, скільки коштує саме ваш труд. Перемножте кількість годин, протягом яких ви вишивали картину, і вартість одного людино-години. Так, якщо ви в цілому вишивали 40 годин, а кожну годину роботи ви оцінюєте в 200 рублів, то 8000 рублів - це та частина в кінцевій вартості, яка стане платою за роботу.
4
Далі, вам потрібно порахувати, скільки ви витратили матеріалів. Якщо ви вишиваєте за готовими схемами в наборах для рукоділля, то додайте до 8000 рублів вартість цього набору. Але якщо ви працюєте за ексклюзивними схемами, які розробляються вами (наприклад, вишиваєте портрети замовників), то додавайте до трудовим затратам і до витрат на матеріали (канву, муліне) певний відсоток за ексклюзив. У середньому це 15-25%.
5
Це може бути і цілком конкретна сума: якщо ви придбали спеціальну програму для створення схем і підбору кольорів, то обчисліть, скільки років ви зможете нею користуватися і скільки схем ви з її допомогою складете. Точно так же розрахуйте, скільки в конкретній роботі закладено рублів, витрачених на п'яльці, голки, верстат для вишивання. Досить 1 раз порахувати і надалі додавати цю суму до вартості готових робіт.