Як підняти струни. Як зав'язувати струни на грифі.

Налаштовувати електрогітару повинен вміти кожен гітарист, який хоче домогтися якісного і красивого звуку. Правильна настройка включає в себе не тільки підтягування струн до потрібних нот, але і регулювання висоти струн над грифом, від якої багато в чому залежить, чи буде гітара в цілому відповідати своїй аппликатуре і чи буде вам комфортно грати і притискати струни до грифа.
Інструкція
1
Висоту кожної конкретної струни над поверхнею грифа визначайте індивідуально - для кожного гітариста і для кожної гітари комфортна висота струн може бути різною. Міняючи висоту струн, стежте за двома основними правилами - розташовуйте струни якнайближче до грифа, щоб затискати їх мінімальним зусиллям, але при цьому стежите за тим, щоб струни при грі не зачіпали за лади і не деренчали.
2
Підберіть оптимальний баланс висоти, при якому струни не будуть стосуватися ладів, але при цьому ви не будете відчувати труднощі, притискаючи їх до грифа. Найпростіше шукати цей баланс, налаштовуючи правильну висоту бриджу і порожка, які з двох сторін обмежують довжину струни.
3
Попередньо переконайтеся, що гриф вашої гітари не має дефектів і помітною кривизни. Поставте на першому ладу баре, повністю затиснувши всі струни, щоб визначити, наскільки високо стоять струни у порожка.
4
Якщо в руці немає занадто сильного напруги, значить, висота струн у порожка є оптимальною. У рідкісних випадках, коли їх необхідно опустити, можна пропиляти глибші прорізи в поріжку, а якщо струни потрібно підняти, під поріжок можна підкласти спеціальну прокладку з гуми або пружного пластику.
5
Тепер дерните за шосту струну і уважно прислухайтеся до звучання гітари. Якщо дребезг відсутній, ваша гітара в порядку. Якщо ж в звуці присутні деренчливі ноти, піднімайте висоту струн на бриджі - або піднімайте всі струни одночасно, або окремо.
6
На більшості бриджів висота кожної струни регулюється окремо за допомогою тонкого шестигранника. Повертайте шестигранним ключем гвинти по обидві сторони від потрібної струни, щоб підняти її.
7
Якщо ж на вашій гітарі встановлений фіксований бридж, вам доведеться регулювати всі струни одночасно - спочатку тонкі, а потім басові.