Як вивести сіль з замшевих чобіт.

На замшевих чоботях дуже часто утворюються білі плями - сіль. Позбутися від них не так просто, як хотілося б. З'являються вони із завидною частотою, тому тільки регулярний догляд позбавить ваші чобітки від таких неприємних явищ.
Вам знадобиться
  • - засоби по догляду за замшею;
  • - щіточка;
  • - губка;
  • - оцет;
  • - вода;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
У магазинах дуже широкий асортимент різних доглядають коштів. Кіпіте пінку або спрей і нанесіть на чоботи. Якщо плями великі, попередньо почистіть взуття гумовою щіточкою. Обробляйте чоботи кольоровим засобом тільки в разі необхідності, а для повсякденного захисту використовуйте безбарвні спреї, які захищають замшу від освіти солі. Якщо підфарбовувати замшу регулярно, то вона втратить зовнішній вигляд і придбає блиск.
2
Можете скористатися допомогою звичайного столового оцту. Розведіть його до 9%, обмокніте в розчин щітку і потріть пляму на взуття. Після цього чоботи бажано протерти чистою вологою ганчірочкою і добре просушити. Так як оцет - кислота, то після його використання можуть залишатися білясті плями, тому після просихання матеріалу підфарбовуйте проблемні місця спреєм або пінкою відповідного кольору.
3
Розведіть нашатирний спирт водою у співвідношення 1 частина спирту і 5 частин води. За допомогою невеликої губки обробіть чоботи. Потім губку прополощіть і повторно протріть взуття, але вже чистою водою. Відновлювати колір замші можна тільки після повного висихання, інакше ворс скачається.
4
Закип'ятіть в каструлі воду і потримайте виріб над парою. Після чого почистіть чоботи старою зубною щіткою, якщо у вас є спеціальна, то скористайтеся ним. Після обробки парою наносити на чоботи крем не обов'язково, якщо, звичайно, вони не втратили свій колір.
5
Можете просто помити чоботи щіткою і будь-яким миючим засобом. Але дану обробку можна проводити тільки на прошитих чоботях, в іншому випадку підошва може не витримати експериментів і відклеїться.
6
Якщо ви не можете впоратися з сіллю на замші в домашніх умовах, зверніться в шевську майстерню. Вам проведуть професійну чистку чобіт не тільки зовні, але і зсередини. Вартість даної послуги прийнятна, так що не винаходьте спосіб очистити взуття.