Як відчистити пуховик.

Для того, щоб почистити пуховик , можна віддати його в хімчистку, а можна і випрати в домашніх умовах. Правда, в останньому випадку великий ризик того, що річ втратить свій первісний вигляд, злиняє або сяде. Але всього цього можна уникнути, якщо слідувати декільком простим радам.
Інструкція
1
Перед тим, як ви приступите до прання, обов'язково з'ясуйте, яким саме матеріалом утеплений пуховик. Наприклад, напис «down» на етикетці буде означати, що всередині пух, «feather» - перо, а «cotton» - підкладка з ватину. Такі написи, як «polyester», «fiberteck» і «hollow fiber» будуть свідчити про те, що даний пуховик утеплений матеріалами з синтетики. Від того, що саме буде вказано на етикетці, і буде залежати спосіб прання речі (вони можуть сильно відрізнятися в залежності від того, з якого матеріалу виконана підкладка пуховика: штучного або натурального). Особливо дбайливо варто звертатися з куртками, утепленими пером і пухом, оскільки при пошкодженні матеріалів може відбутися втрата зігріваючих властивостей.
2
Пір'яні пуховики можуть сильно зіпсуватися від застосування агресивних чистячих засобів і вологості. Тому якщо явних забруднень ні, застіривать тільки комір, манжети, області кишень. На ці ділянки нанесіть м'який шампунь або господарське мило, а потім розітріть його щіткою. З'явилася, піну краще змивати ганчірочкою, попередньо змоченою в теплій воді. У тому випадку, якщо необхідність у повній пранні все-таки є, повісьте пуховик на мотузку над ванною, намильте його. Найбрудніші місця можна затерти щіткою. Змивати мило коштує водою з душового шланга. При такій пранні намокне тільки верхній шар пір'я, а не вся підкладка, як це буває при машинної. А для курток з водовідштовхувальним покриттям даний спосіб буде повністю безпечним. Зверніть увагу на те, що пуховики з синтепону так прати не варто, краще замочіть їх ненадовго в тазу.
3
Якщо ж ви вирішили випрати річ в пральній машині, тоді використовуйте тільки м'які миючі засоби, що не містять відбілювача. Температуру води слід встановити на 30 градусів. Пам'ятайте також і про те, що період сушіння повинен бути не менше двох годин.
Зверніть увагу
Пуховик сушіть у вертикальному положенні, не кладіть його на батарею і не вішайте над відкритим джерелом вогню. Справа в в тому, що через вплив високих температур пір'я можуть втратити свої властивості і перестануть гріти.
Корисна порада
Для сушіння пуховика в пральній машині необхідно мати два-три м'ячі для тенісу. Вони не дозволять пір'ю і пуху збитися в грудки.