Як будувати фундамент.

С закладки фундаменту починається будівництво будь-якого будинку, гаража. Навіть камін або піч потребують міцній основі. Від якості фундаменту залежить термін експлуатації будівлі. Будь-яка помилка при закладці фундаменту може стати фатальною.
Інструкція
1
Будівництво фундаменту починається з проекту. При розробці проекту будівлі вже повинно бути визначено, якого типу буде фундамент, які матеріали будуть використані, на якій глибині буде закладений фундамент і які підготовчі роботи необхідно провести на ділянці.
2
Вибір типу фундаменту дуже важливий. Найчастіше роблять стрічковий фундамент. Він не вимагає великої кількості матеріалів, а значить досить дешевий, звести його можна дуже швидко. Технологія будівництва стрічкового фундаменту наступна: необхідно спочатку вирити котлован. Потім по периметру котловану, там, де стоятимуть несучі стіни та лініями всіх внутрішніх перегородок встановлюють опалубку з дерев'яних дощок. Потім всередині опалубки споруджують арматуру із сталевих прутів і заливають бетоном. Проте варто мати на увазі, що такий фундамент можна ставити на піщаних грунтах. Для збільшення міцності стрічкового фундаменту можна встановити в точках найбільшого навантаження буронабивні палі.
3
Фундамент з використанням буронабивних паль також досить дешевий. Для його пристрою на всій площі споруджуваного будинку заливають армовані стовпи з бетону на відстані 1-1,5 метра один від одного. Ці палі і пов'язують залізобетонними стрічками. Для глинистого грунту такий тип фундаменту більш кращий.
4
Свайний фундамент - це фундамент з використанням вже готових стовпів з бетону, які забивають на відстані в 1,5 м один від одного. Якщо ваш ділянка розташована в зоні торфовищ, то свайний метод найоптимальніший, хоч і найдорожчий. Палі-опори пробивають наскрізь шар торфовища і стають на тверду площадку. Відмінність пальового методу від буронабивних в тому, що майданчик між палями заливається повністю, а не стрічково. Необхідність в палях з'являється при наявності нестійких пучністих грунтів, схильних до промерзання.
5
Універсальний фундамент будують з готових залізобетонних блоків. Блоки привозять на спецтехніці, з її ж допомогою їх розвантажують і монтують. Фундамент з блоків витримає будівля будь-яких габаритів і ваги. Заощадити гроші у вас не вийде, але час економиться значно: вже через пару днів після установки можна приступати до наступного етапу будівництва.
6
Крім типу фундаменту, вам потрібно визначитися і з глибиною закладки. Якщо грунт, на якому стоятиме ваш будинок непучністий: піщаний, скельний, вапняковий, гранітний, то глибина промерзання значення не має. Можна влаштовувати фундамент на глибині до півметра і не боятися, що він деформується взимку. Якщо ж грунт схильний намокання: супісок, суглинок або глина, то спочатку потрібно знайти, на якій глибині залягають непучністие грунти, тобто корінні породи. Потім риють котлован, при необхідності влаштовують дренажну систему. Тільки після цього фундамент можна ставити. У разі якщо ставиться фундамент палі, котлован до корінних порід рити не потрібно.