Як прибрати чорну цвіль.

Чимало неприємностей у побуті доставляє чорна цвіль на столах, у ванній, на стелі, на дерев'яних дверях. Причому вона не тільки виглядає неприємно, але ще і є джерелом різних інфекцій. Позбавиться від неї дуже важко, але немає нічого неможливого.
Вам знадобиться
 • - жорстка щітка або шпатель;
 • - склад для видалення цементної плівки та відкриття пор (всі матеріали можна придбати в будівельних магазинах);
 • - антисептичний сухий грунт для видалення цвілі;
 • - кисть або валик;
 • - антисептичний грунт глибокого проникнення (для грунтовки стіни);
 • - суха гідроізоляційна суміш;
 • - штукатурка;
 • - теплоізоляційна фарба;
 • - шпаклівка;
 • - нові шпалери або фарба.
Інструкція
1
Для початку вам потрібно з'ясувати причини, з яких ця цвіль з'являється, щоб таке більше не повторилося. Знаючи причини, ви легко зможете знайти спосіб, як її позбутися. В основному цвіль з'являється через підвищеної вологості і конденсату. Тільки від вогкості вона з'явитися не може. Конденсат з'являється через підвищеної вологості в приміщенні, викликаної поганою вентиляцією і пластиковими вікнами. Сирість на стіні і підвищена вологість в кімнаті може з'являтися через шлюбу в будівництві: міжпанельні шви погано ізольовані, залишкова вологість матеріалів підвищена. В результаті вологість у квартирі може підвищити навіть косий дощ в стіну.
2
Коли причини виявлені, приступайте до позбавлення від самої цвілі. Існує багато матеріалів і засобів, що допомагають від неї позбутися, але найкраще зробити ремонт кімнати або навіть всієї квартири, так як грибок плісняви найімовірніше перебуває повсюдно. Видаліть шпалери. Жорсткою щіткою або шпателем видаліть уражені пліснявою ділянки штукатурки. Зчистите той шар штукатурки, де вона стала рихлою. Стіни обробіть складом для видалення цвілі. Антигрибковий засіб розведіть водою. Отриманий склад нанесіть на стіни пензлем або валиком. Обробляти потрібно всі стіни, а не тільки уражені пліснявою.
3
Загрунтуйте стіни антисептичним грунтом. Приготуйте гідроізоляційний склад. Нанесіть його на стіни пензлем або валиком. Ще раз заґрунтуйте стіни. Проведіть штукатурку стін. Нанесіть теплоізоляційну фарбу. Здійсніть шпаклівку поверхонь. Знову заґрунтуйте стіни антисептичним грунтом. І тільки після цього поталу шпалери або пофарбуйте стіни.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що вам потрібно не тільки позбутися від цвілі, але і запобігти її вторинне появу. Для видалення зайвої вологості провітрюйте приміщення. Для циркуляції повітря не ставте меблі дуже близько до стіни.
Корисна порада
При будівництві власного будинку використовуйте тільки сухі матеріали. Стіни потрібно обробляти антисептичними засобами. Всі матеріали для будівництва попередньо повинні пройти антисептичну обробку.
Цвіль утворюють спори грибків, яких починають розростатися за сприятливих умов. Чорна цвіль - це тривалий розростання спор, які глибоко впроваджуються в усі поверхні. Явище це дуже небезпечне, так як повітря в квартирі насичується спорами, що викликає астму, алергічні реакції і суттєво послаблює імунну систему людини, особливо маленьких дітей. Цвіль слід негайно усунути.
Вам знадобиться
 • - хлорвміщуючі засобу;
 • - щітка;
 • - антисептик;
 • - тепловий вентилятор;
 • - додаткова система вентиляції.
Інструкція
1
Якщо в приміщення цвіль з'явилася давно і стрімко поширюється по всіх поверхнях, значить, у вас погано обладнана вентиляція і підвищена вологість повітря. Перш, ніж боротися з цвіллю, встановіть додаткову систему вентиляції або прочистите шахту вже наявної. Всі труби, на яких утворюється конденсат, ізолюйте від стін за допомогою гідроізоляції. Попередньо нанесіть на труби захисну антисептичну грунтовку і проведіть нове фарбування. Це допоможе вбити спори цвілі, які напевно присутні і на трубах.
2
Якщо цвіль вразила великі площі і поверхні, то просто видалити її не вдасться. Вам доведеться зняти весь верхній шар штукатурки і оздоблювальних матеріалів, провести антисептичну обробку поверхонь спеціальними засобами, що запобігають утворенню цвілі. Вони широко представлені в будівельних супермаркетах. І тільки після цього провести обробку приміщення новими матеріалами.
3
Після ремонту ретельно провітрюйте приміщення і встановлюйте додаткові прилади для просушування. В якості додаткових приладів ви можете встановити радіатори опалення або просушувати поверхні за допомогою теплового вентилятора. Робити це потрібно систематично.
4
Якщо цвіль вразила невеликі ділянки приміщення, то її можна просто змити, обробити поверхні антисептиком і ретельно просушити.
5
Для обробки розведіть в 7 літрах теплої води столову ложку густого хлорсодержащего кошти, умочуйте в розчин щітку, наносите на неї додатково кілька крапель хлорсодержащего кошти і промивайте уражені поверхні. Після миття направте на стіни теплової вентилятор, щоб просушити помиті поверхні. Потім нанесіть за допомогою кисті антисептичний розчин, що запобігає появі цвілі, і знову все ретельно просушіть.
6
Дані заходи допоможуть видалити цвіль, але якщо ви не будете систематично провітрювати і просушувати приміщення, то вони допоможуть на короткий проміжок часу.