Як зробити найпростішу антену.

Великою популярністю у домашніх майстрів користується найпростіша антена зиґзаґоподібної форми, відома як антена Харченко. Найбільш часто її застосовують для прийому програм телебачення в метровому і дециметровому хвильових діапазонах, а радіоаматори - для роботи в УКХ діапазоні (частоти 145 і 433 МГц).
Вам знадобиться
 • -ножовка;
 • -дрель зі свердлом (d не більш як 5 мм) по металу;
 • -Викрутки;
 • -ніж для зачистки кінців коаксіального кабелю;
 • -паяльнік;
 • -8 смуг міді, алюмінію або жерсті;
 • -вінти;
 • -2 клеми з жерсті ;
 • -коаксіальний кабель;
 • -5 дерев'яних брусків;
 • -металліческік стрижні;
 • -шурупи.
Інструкція
1
Для виготовлення цієї найпростішої антени вам необхідні такі матеріали: 8 смуг з міді, алюмінію або оцинкованої бляхи розміром L? B мм (L - довжина смуги, L =?/4, де? - Середня довжина хвилі каналу, на який необхідно налаштуватися, або відповідного середині ТВ діапазону, який використовується у вашому регіоні; визначається за довідковими матеріалами, див. наприклад http://www.2x2business.ru/ant1.htm; B - ширина 10-40 мм); гвинти (заклепки) для з'єднання смуг між собою; 2 клеми з жерсті (10? 10 мм, з отвором під гвинт); коаксіальний кабель з хвильовим опором 50 або 75 Ом; 4 дерев'яних бруска довжиною (0,17-0,22)? для закріплення полотна антени на дерев'яній несучої, сама дерев'яна несуча (дерев'яний брусок, розміри якого залежать від антени); металеві стрижні (смуги) довжиною 0,8? для виготовлення рефлектора; шурупи для кріплення полотна антени (по два на кожен з 4 брусок-стійку) і металевих смуг рефлектора.
2
Наріжте 8 смуг з міді або алюмінію необхідної довжини. Просвердлите на кінцях цих смуг отвори діаметром, достатнім для вільного проходження гвинтів, які ви будете використовувати для кріплення.
3
З'єднайте під кутом близько 90? окремо дві пари смуг, закріпивши їх гвинтами. Зібрані куточки накладіть незакріпленими кінцями, щоб утворився ромб. Його незакріплені вершини орієнтовані вгору і вниз.
4
Прикріпіть отриманий ромб у верхній його вершині до однієї з 4-ох стійок за допомогою шурупа. Розведіть кінці незакріплених смуг, що утворюють нижню вершину ромба таким чином, щоб відстань між отворами на цих кінцях склало 30-35 мм. Повторіть кроки 3, 4 для освіти і кріплення другого ромба, помінявши лише вершини для закріплення (нижня) і вершину, кінці якої розлучаються (верхня).
5
Накладіть дві отримані ромбовидні рамки в місцях отворів незакріплених смуг, зверху покладіть клеми з жерсті і закріпіть в такому вигляді всю конструкцію до двох залишилися брусків-стійок за допомогою шурупів.
6
Припаяйте до бляшаним клем коаксіальний кабель: до однієї з них - центральну жилу, а до іншої - оплетку. Для запобігання можливої корозії, місце пайки необхідно захистити за допомогою вологостійкого лаку або клею. Прикріпіть 4 дерев'яних бруска-стійки з отриманим полотном антени до несучої стійці. Кабель можна закріпити на нижній рамці антени за допомогою ізоляційної стрічки або пластикових хомутів.
7
Для посилення сигналу на несучу стійку на відстані (0,17-0,22)? від виготовленої антени кріпиться рефлектор, що складається з паралельних один одному металевих стрижнів (смуг). Ширина такого підсилює екрану - 0,8?, Відстань між його стрижнями - 0,08?. Замість квадратів (ромбів) для виготовлення полотна антени використовують також трикутники або кола.