Як підбирати опору для світлодіодів.

Підключати світлодіод безпосередньо, без резистора, можна тільки до джерела живлення, що має великий внутрішній опір. У всіх інших випадках обмеження струму необхідно для запобігання виходу діода з ладу. Визначення номіналу струмообмежувальні резистора проводиться шляхом розрахунку.
Інструкція
1
Визначити номінальний струм світлодіода дослідним шляхом неможливо. Цей параметр приладу необхідно запитати у продавця при його покупці. Якщо відомий тип діода, введіть його в будь-яку пошукову систему - є ймовірність, що на нього знайдуться довідкові дані, в тому числі і номінальний струм.
2
У випадку, якщо ніяких даних про светодиоде немає, можна вважати, що у приладу в корпусі типу SMD номінальний струм дорівнює 3 мА, у круглого діаметром 3 мм - 5 мА, у прямокутного перетином 3 на 5 мм - 10 мА , у круглого діаметром 5 або 10 мм - 20 мА.
3
Падіння напруги на світлодіоді залежить від його кольору. У інфрачервоного воно становить 1,2 В, у червоного - 1,8, у зеленого - 2,2, у синього, білого і фіолетового - від 3 до 4.
4
Падіння напруги на струмообмежувальні резистори визначте за такою формулою: Ur = Up-Ud, де: Ur - падіння напруги на резистори, В; Up - напруга джерела живлення, В; Ud - падіння напруги на світлодіоді, В.
5
Для обчислення опору резистора скористайтеся законом Ома. Перед розрахунком переведіть номінальний струм світлодіода в ампер, для чого його значення, виражене в міліампер, поділіть на 1000. Наприклад, 20 мА = 0,02 А. Потім визначте номінал резистора за такою формулою: R = Ur/Iном, де: R - шуканий опір резистора, Ом, Ur - падіння напруги на резистори, розраховане за попередній формулі, В; Iном - номінальний струм світлодіода, А.
6
Останньою операцією є обчислення потужності резистора. Для цього помножте падіння напруга на резисторі на протікає через нього струм (також попередньо переведений в ампер): P = Ur * Iном, де: Ur - падіння напруги на резистори, В; Iном - номінальний струм світлодіода, А.Іспользовать резистор більшої потужності можна , меншою - не можна.
7
Для підвищення загального коефіцієнта корисної дії системи при дуже великому напрузі живлення світлодіоди з однаковим номінальним струмом можна з'єднувати в послідовні групи таким чином, щоб на цей ланцюжок припадало близько 2/3 напруги живлення, а на резистор - порядку 1/3 . У цьому випадку, перед виконанням розрахунку номінальні напруги діодів необхідно скласти.
Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, який міцно увійшов у наше життя і потихеньку почав замінювати традиційні лампочки. У нього мала споживана потужність і малі розміри, що позитивно позначається на областях його застосування.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що будь-який світлодіод, включений в мережу, повинен мати послідовно з'єднаний резистор, який необхідний для обмеження величини струму, що протікає через напівпровідниковий прилад. В іншому випадку велика ймовірність того, що світлодіод може швидко вийти з ладу.
2
Тому перед складанням схеми, що містить світлодіоди, ретельно розрахуйте величину опору, який визначається як різниця напруги живлення і прямого напруги, яка є розрахунковим для певного типу діода. Воно коливається в межах від 2 до 4 Вольт. Отриману різницю поділіть на струм приладу і в результаті отримаєте шукану величину.
3
Пам'ятайте, що якщо величину опору резистора точно підібрати не вдається, то краще візьміть резистор з трохи більшим значенням, ніж потрібна величина. Різницю ви навряд чи помітите, адже яскравість випромінюваного світла зменшиться на незначну частину. Також величину опору можна розрахувати, скориставшись законом Ома, в якому напруга, що протікає через діод, потрібно розділити на струм.
4
При підключенні відразу декількох світлодіодів послідовно, також необхідно встановлювати опір, який розраховується аналогічним чином. Пам'ятайте, що тут береться сумарна напруга від усіх діодів, яке і враховується у формулі для визначення параметрів резистора.
5
Також не забувайте, що підключати світлодіоди паралельно через один резистор заборонено. Це пов'язано з тим, що всі прилади мають різний розкид параметрів, і якийсь із діодів буде світитися яскравіше, отже, через нього проходитиме велика величина струму. У підсумку це призведе до того, що він вийде з ладу. Тому при паралельному включенні опір встановлюйте для кожного світлодіода окремо.