Як грати на саксофоні.

Люди, у яких є досвід гри на музичних інструментах, вважають, що навчитися грі на саксофоні - справа зовсім не складна. Причому вивчати інструмент можна самостійно. Головне - це хороший музичний слух.
Вам знадобиться
  • - саксофон;
  • - мундштук;
  • - тростинка;
  • - ноти.
Інструкція
1
Необхідно правильно підібрати інструмент. Найпопулярніші серед саксофонів - це альт і баритон, але є ще сопрано, тенор та інші. До саксофону потрібно придбати мундштук і паличку, без яких інструмент не дає звуку. Зверніться до продавця в магазині, нехай дасть рекомендації, при цьому самі уважно вивчіть питання. Вибір інструмента залежить від багатьох параметрів, включаючи комплекцію і тембр голосу грає.
2
Для гри на саксофоні необхідно вміти читати партитуру. Вивчіть ноти і придбайте або скачайте прості твори для початківців. Їх можна взяти, наприклад, з цього сайту: http://notes.tarakanov.net/sax.htm. Врахуйте, що саксофони бувають в різних строях: мі-бемоль, сі-бемоль, до. А значить, у першому варіанті фортепіанної ноті до відповідатиме нота мі-бемоль, у другому варіанті - мі-бемоль і так далі. Для саксофонів є свої аплікатури - тобто, в якому порядку і за якими клавішах слід перебирати пальцями (відповідно до нотами). Врахуйте, що якщо в нотах коштує, наприклад, нота ре, то слід використовувати аппликатуру для ноти ре. Так ви з часом розберетесь на яку клавішу натискати.
3
Приділіть увагу техніці дихання. Під час гри стійте рівно. Відмінні уроки на цю тему є на сайті http://www.youtube.com/. Просто введіть у рядок пошуку запит і виберете найбільш підходящий і зрозумілий вам варіант.
4
У грі дуже важлива робота губ. Наприклад, чим вище нота, тим щільніше ви повинні стиснути губи для її правильного відтворення. На високих нотах надувайте щоки. Інакше вони звучать не повно і фальшиво.
5
Врахуйте, що більшість кращих самовчителів по грі в інтернеті англійською мовою, до того ж вони не безкоштовні. А для того щоб навчитися грати як слід, потрібно приділяти дуже багато часу тренуванні.