Як оцінити вартість землі.

Оцінка вартості землі залежить від безлічі факторів. Це може бути ймовірність отримання доходу від експлуатації ділянки, її величина. Вартість також залежить і від мети використання землі. Ціна ділянки для оренди і для продажу також істотно розрізняється. Також враховуються і деякі зовнішні чинники.
Інструкція
1
Якщо необхідно оцінити вартість ділянки, що призначений для ведення сільського господарства, то до уваги потрібно взяти деякі специфічні чинники. Виробляєте оцінку, виходячи з врожайності використовуваних на даній території культур. Наявність сінокосів, рівень продуктивності пасовищ також вплинуть на вартість.
2
Проведіть аналіз структури посівних площ. Вартість ділянки також залежить від ціни на продукцію місцевого сільського господарства на даній території, в даному суб'єкті РФ. Врахуйте необхідні витрати на виробництво сільськогосподарських культур.
3
Якщо проводиться оцінка вартості ділянки в садових господарствах або дачних кооперативах, то основним параметром виступає аналіз цін угод купівлі-продажу на даній території. Візьміть до уваги ціну на пропозиції по незабудованій ділянці. Інтенсивність транспортного сполучення та якість доріг буде відігравати велику роль поряд з наявністю ліній електропередач і газоводоснабженія.
4
Приймайте до уваги віддаленість земельної ділянки від центру інфраструктури району, його екологічної обстановки.
5
Щоб оцінити лісову ділянку, потрібно скористатися порівняльним і дохідним методом, виходячи з оцінки землі за кількістю деревини, яку можна отримати в результаті вирубки даного лісу. Також на великих територіях лісу можна побудувати мисливські угіддя і садиби. Залежно від кількості використовуваного лісу і території, ціна різниться, хоча підсумкова вартість знаходиться все-таки в досить вузькому діапазоні значень.
6
Якщо ділянка оцінюється для оформлення спадщини або розрахунку мита для оформлення заяви про розірвання шлюбу, то процедура оцінки стає умовною. Можна скористатися послугами різних агентств з нерухомості по експрес-оцінці земельної ділянки.
Корисна порада
Якщо земля є предметом спору, то тоді необхідно представити нотаріусу повний аналіз ділянки, відповідний всім стандартам. В такому випадку краще також вдатися до послуг висококваліфікованих фахівців.