Як зняти тен.

Якщо ваша пральна машина при пранні перестала нагрівати воду, значить ТЕН (нагрівальний елемент) вийшов з ладу. Причиною поломки може бути відкладення на ньому бруду накипу та іншого. Через це погіршується теплопередача, спіраль Тена в кінцевому підсумку перегорає. В цьому випадку ТЕН потрібно зняти і замінити новим. Як це зробити читайте далі.

Інструкція
1

ТЕН в автоматичних пральних машинах з фронтальним завантаженням повинен під час роботи знаходитися завжди в воді. Саме тому він повинен знаходитися і знаходиться внизу пральної машини нижче рівня бака. В машинах LG, Atlant і Indesit нагрівач встановлюється позаду, а в машинах Samsung і Bosch - спереду.

2

Спочатку розглянемо випадок з машиною, у якій ТЕН знаходиться ззаду. Вимкніть машину від мережі, зніміть її задню кришку, відкрутивши чотири гвинти або більше (залежить від моделі). Ви побачите ТЕН під шківом барабана. Якщо це LG, то ТЕН повинен знаходитися під двигуном. Зніміть приводний ремінь, щоб не заважав. Далі зніміть три дроти з клем Тена: один заземлюючий і два живлять. Якщо на Тене встановлений датчик температури, то зніміть з нього роз'єм.

3

Тепер ослабте на центральному гвинті нагрівального елемента гайку на 5-6 оборотів, проштовхніть гвинт на цю відстань всередину.

4

Двома плоскими викрутками подденьте і витягніть ТЕН. Якщо на елементі багато накипу та інших відкладень, зняти його може бути важко - доведеться прикладати зусилля. Витягайте ТЕН дуже обережно, щоб бак не пошкодити. Тепер витягніть через отвір вийнятого елемента залишки бруду, накипу та інших відкладень. На цьому процес зняття Тена в автоматичних "пралка" з фронтальним завантаженням можна вважати закритим.

5

Встановлювати нагрівальний елемент слід того виробника, що і знятий. Але, в крайньому випадку, можна поставити й інший, порівнявши перед цим розміри ущільнювальних гумок на обох ТЕНах. Якщо гумки однакові - ставте елемент сміливо.

6

Установка нового Тена проводиться з точністю до навпаки. У машинах, з переднім розташуванням нагрівального елемента процес практично нічим не відрізняється. Єдине, що потрібно додати: в даному випадку необхідно розібрати у машини всю передню панель, щоб дістатися до Тена.