Як підключити тиристор.

Тиристор являє собою електронний компонент, який відкривається при подачі напруги на керуючий електрод, після чого залишається відкритим, незалежно від зміни напруги на ньому. Щоб закрити тиристор, необхідно відключити живлення керованої ланцюга.
Інструкція
1
У ланцюзі постійного струму тиристор функціонує як запам'ятовуючий елемент, аналогічно RS-тригеру. Щоб змусити його працювати в цьому режимі, зберіть ланцюг, що складається з джерела випрямленої і відфільтрованого напруги на 6 В, лампочки на напругу 6 В і струм 0,1 А, і тиристора. Увімкніть його в розрив ланцюга таким чином, щоб анод був звернений до плюса джерела живлення, а катод - до лампочки.
2
Відразу після подачі напруги на ланцюг лампочка світитися не буде, оскільки тиристор закритий. Щоб відкрити його, візьміть резистор опором від 100 Ом до 1 кОм (залежить від типу приладу) і підключіть між анодом тиристора і його керуючим електродом. Лампочка засвітиться і продовжить світитися навіть після видалення резистора.
3
Погасити лампочку можна двома способами. Перший з них полягає в тому, щоб підключити перемичку між анодом і катодом тиристора, а потім видалити її. У момент видалення перемички лампочка згасне. Другий спосіб полягає у відключенні і наступному включенні джерела живлення або короткочасному розриві живиться від нього ланцюга.
4
Зовсім по-іншому поводиться тиристор в тому випадку, якщо джерело живлення містить випрямляч, але не має фільтра і виробляє пульсує напруга. У цьому випадку лампочка буде запалюватися і гаснуть одночасно з підключенням і видаленням резистора між анодом і керуючим електродом. Зверніть увагу, що струм у керуючій ланцюга при цьому буде значно менше, ніж в керованою. Таким чином, тиристор володіє підсилювальними властивостями і дозволяє управляти потужною навантаженням за допомогою малопотужного вимикача, заодно запобігаючи обгорання його контактів.
5
За допомогою тиристора можна регулювати потужність у навантаженні шляхом широтно-імпульсної модуляції. Для цього схему також живлять від джерела з випрямлячем без фільтра. Моменти подачі відкривають імпульсів на керуючий електрод вибирають різними, залежно від того, яка потрібна середня потужність в навантаженні. Насправді, вона просто з великою швидкістю то включається на повну потужність, то повністю вимикається, але завдяки інерції середня потужність змінюється плавно.
6
На практиці, в світлорегулятори (диммерах), що працюють за цим принципом, зазвичай застосовуються не тиристори, а сімістори, здатні пропускати струм в обох напрямках. Це дозволяє уникнути застосування випрямного моста. В якості порогового елемента для різкого відкривання симистора використовують неонову лампу або динистор, як, наприклад, в наступною схемою: http://www.electronics-project-design.com/Light-Dimmer-Circuit.html
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з конструкціями, що харчуються безпосередньо від сеті.Нікогда не використовуйте світлорегулятор спільно з будь-якими люмінесцентними лампамі.Не перевищуйте номінальний струм тиристора.