Як зробити тахту.

Якщо у вас маленька квартира і немає можливості поставити повноцінну ліжко, тоді на допомогу приходить тахта - дуже красивий і зручний вид меблів. Тахта являє собою диван без подушок і валиків, довжина якого 1980 мм, ширина 1200 мм, а висота сидіння 450 мм. Іноді тахта має тумбу для постільних речей. тахти можна виготовити самостійно. Зробити це зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - дошки 20x200 мм,
  • - рейки 20 Х40 мм,
  • - бруски 60 х60 мм?
  • - фанера,
  • - обивочная тканину,
  • - листовий поролон.
Інструкція
1
Основу (раму) тахти зробіть з дощок 20 х200 мм і фанери (4 мм). Дошки з'єднайте меблевими болтами або шурупами. Перш ніж загвинчувати болти? поверхню промажте клеєм ПВА для міцності, а також для того? щоб тахта в майбутньому не скрипіла.
2
В поздовжніх дошках основи зробіть пропили, щоб вставити рейки (ребра жорсткості) з кроком 200 мм. Пропили зробіть так, щоб рейки входили в них з натягом, посадіть їх на клей і для надійності прикріпіть ще цвяхами, забиваючи їх навскіс. Прибийте маленькими гвоздиками фанеру. На приготовану основу покладіть листи поролону і накрийте їх чохлом з меблевої тканини. Чохол подверніте всередину і прибийте до рами дрібними гвоздиками або за допомогою степлера.
3
Сидіння можна задекорувати наступним чином. У листі фанери просвердлите отвори, щоб зробити утяжка поролону. За допомогою товстої голки і нитки зробіть утяжки, можна використовувати гудзики обтягнуті тканиною. Ця операція служить не тільки для декору, але і оберігає від зсуву поролон. Дерев'яні деталі обробіть лаком або морилкою.
4
Якщо немає під рукою цілого шматка оббивної тканини, чохол можна виконати в техніці клаптикового шиття. Змайструєте ексклюзивний чохол з клаптів старих пальто, покривал. Якщо дуже вміло розташувати клаптики, то вийде дуже ефектна оббивка. Якщо немає можливості дістати поролон, його можна замінити ватним матрацом або стружкою.
5
Іноді внизу тахти роблять висувні ящики для зберігання постільної білизни. Для виготовлення таких використовуйте залишилися обрізки дерева або придбайте додаткове фанерне полотно. Зробіть викрійку ящиків і зберіть невигадливу конструкцію за допомогою маленьких цвяшків.
6
Набейте рейки, якими рухатимуться ящики, в тому випадку, якщо не мають наміру купувати спеціальний роликовий механізм.
7
Навісьте фасади і закріпіть ручки на завершення всієї виконаної работs.