Як прибрати кіптява. Як відіпрати одяг від кіптяви.

Копоть - це осад від диму або утворився шар сажі, який включає в себе масло, смолу і вуглець. Цей чорний жирний наліт видалити на рідкість важко, але можна.
Інструкція
1
Якщо на одязі є плями від кіптяви і сажі, то їх видаляють при пранні. Але попередньо плями змочіть скипидаром, потім виперіть річ в мильному розчині і ретельно прополощіть. Якщо плями дуже старі, в скипидар додайте яєчний жовток і замішайте до отримання густотою сметани.
2
Потім суміш дуже обережно підігрійте, краще це зробити на паровій бані, і пляма протріть цією сумішшю. Потім річ виперіть з милом і прополощіть в чистій воді кілька разів. Якщо пляма свіже, то допоможе м'якуш хліба. Натріть забруднену ділянку хлібом, потім виперіть в теплій воді.
3
Якщо ви робите прибирання приміщення, де багато кіптяви і сажі, надіньте гумові рукавички, старий одяг, головний убір, якщо потрібно, то і протипилові маску, захисні окуляри. Почніть з сухого чищення, використовуючи пилосос або віник. Видаляйте сажу за наступною схемою: зверху вниз, короткими рухами.
4
Після сухого прибирання зробіть вологе. Можна приготувати засіб для чищення з двох столових ложок соди і 2 чашок гарячої води. Закопчені місця промийте цією сумішшю, використовуючи мочалку. Якщо кіптява є на керамічній плитці, то тут вам допоможуть мийні засоби для видалення жиру, вони є в магазинах побутової хімії.
5
Копоть з шпалер можна спробувати прибрати за допомогою прального порошку для білої білизни, який містить відбілювач. З пластикових поверхонь плями від сажі і кіптяви добре прибираються «Доместосом». Допоможуть у боротьбі з кіптявою 2% розчин соляної кислоти і засоби з вмістом хлору.
6
Пляма від сажі містить в собі жир. Тому попередньо пляму можна обробити бензином або уайт-спіритом, а потім вимити мильним розчином. А якщо ви хочете позбутися запаху гару і кіптяви, тут на допомогу прийде кави. Розсипте його в декількох місцях, він вбере неприємний запах і дихати стане легше.
Причиною зниження економічності вашого автомобіля може стати підвищений вміст кіптяви і нагару в циліндрах двигуна. Двигун може працювати протягом деякого часу навіть після того, як ви вимкнули запалювання. З глушника буде виходити характерний чорний дим. Крім того, через надлишків кіптяви в циліндрах двигун може без видимих на те причин нагріватися, а також з нього може чутися дзвінкий металевий стукіт. Все це говорить про те, що від кіптяви і нагару пора позбавлятися.
Інструкція
1
Скупчення кіптяви в циліндрах неминуче призводить ще й до підвищення витрати палива на 10-15%, не кажучи вже про інші неприємні наслідки, так що зволікати з чищенням циліндрів не варто. Щоб видалити нагар і кіптява , потрібно зняти головку блоку циліндрів і прибрати всі забруднення з поверхонь головки блоку, днищ поршнів, а також всіх робочих поверхонь механічним способом. Інструмент самий звичайний: металеві щітки і дерев'яні скребки. Можна змочити все забруднені місця гасом - так буде легше позбавлятися від кіптяви. Ці процедури роблять на СТО, однак якщо везти свій автомобіль туди у вас немає бажання, спробуйте видалити нагар самі, не розбираючи при цьому двигун.
2
Автомобіль потрібно спочатку прогріти. Потім в кожен його циліндр залийте 20 мл суміші гасу (80%) і масла (20%). Тепер поверніть рукояткою колінчастий вал на шість-вісім обертів. Дайте машині спокійно постійно годин 15-20.
3
Коли пройде достатньо часу, заведіть двигуни і дайте йому близько півгодини попрацювати на холостих обертах. Так основна частина кіптяви і нагару повинна вигоріти. Сенс цього способу полягає в тому, що поки автомобіль стоїть з сумішшю, залитої в циліндри, нагар розм'якшується. Заводячи мотор, ви змушуєте нагар з кіптява ю відходити від поверхні і вилітати через вихлопну трубу.
4
Тільки вам потрібно знати, що даний спосіб менш ефективний, ніж розбирання двигуна і зняття головки блоку циліндрів з наступною механічною чисткою. Доцільно його використовувати лише в крайніх випадках і при порівняно невеликому скупченні кіптяви. І ще: після очищення мотора описаним способом замініть масляної фільтр і моторне масло.