Як організувати дитячий сад на дому. Як організувати приватний дитячий сад на дому.

Дефіцит місць у дошкільних установах - актуальна проблема для багатьох сімей. Створення приватних дитячих садів на дому - один з доступних варіантів вирішення цієї проблеми. Що потрібно, щоб організувати такий сад?
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - обладнання для дитячих кімнат;
  • - бюджет для оплати роботи співробітників.
Інструкція
1
Визначтеся з приміщенням. Як правило, домашній дитячий сад вміщує не більше 6-10 дітей. Приміщення для дитячого садка ви можете придбати або орендувати. Це повинна бути досить велика (3-4 кімнати) квартира, бажано не вище другого поверху, в тихому місці. Крім того, приміщення має відповідати вимогам санепіднагляду та пожежної служби. Передбачте наявність поблизу безпечною і зручною майданчики для прогулянок.
2
Обміркуйте технічні питання. Після ремонту приміщення обладнайте зони для сну і для ігор, кухню, туалет, душову. Вам знадобляться дитячі меблі, посуд, предмети гігієни, іграшки та методичні посібники, господарські речі. При наборі персоналу врахуйте, що в дитячому садку необхідні кваліфіковані педагоги, кухар, медичний працівник.
3
Основні складності пов'язані з реєстрацією саду і його ліцензуванням. Вивчіть якомога ретельніше законодавчу базу. Добре, якщо підтримку вашої організації будуть здійснювати професійні юристи. Пам'ятайте, що організації, які надають освітні послуги, підлягають суворому контролю органів влади.
4
Прорахуйте розмір оплати за перебування дітей у вашому закладі. Він неминуче буде вище плати в муніципальних дитячих садах. Він повинен окупати ваші вкладення в реалізацію робочого процесу, витрати на організацію харчування, безпеки, розвитку дітей, оплату праці персоналу. Але витрати батьків будуть виправдовуватися індивідуальним підходом до дітей, якістю розвитку, більш якісним підбором персоналу, з яким дитина буде проводити час, в порівнянні зі звичайним дитячим садом.
Корисна порада
Особливий плюс в організації домашнього саду - свобода вибору методик розвитку, відсутність рамок, передбачуваних в державних установах. Міні-сад легко орієнтувати на здібності дітей, побажання батьків до виховання дітей, певні методики, навіть на спеціалізації. У керівника такого закладу є простір для творчості, можливість зробити свій дитячий сад унікальним, «авторським» або просто затишним і радісним місцем.