Як нарізати різьбу. таблиця для різьби.

При ремонті меблів і різних домашніх речей, в ході роботи, часто виникає потреба в з'єднанні деталей конструкцій за допомогою різьбових з'єднань. Нарізування якісної різьби в домашніх умовах, трудомістке і потребує навичок заняття, однак ця проблема вирішувана.
Вам знадобиться
  • Для роботи знадобляться: лещата, напилок, мітчики, плашки, воротки, машинне масло і бажання.
Інструкція
1
Різьблення - це, по суті, гвинтова канавка, нарізана на зовнішньої або внутрішньої циліндричної поверхні. Застосовується в основному для з'єднання різних деталей один з одним. В машинобудуванні може застосовуватися для перетворення поступального руху в обертальний і навпаки. Існують два види різьби, такі як метрична, з кутом профілю 60о і трубна з кутом 55о.В метричної різьби, діаметр і крок різьби виміру в міліметрах. При позначенні метричної різьби використовується літерна і цифрова маркування, наприклад М8х1,5. Цифра вісім відповідає діаметру різьби, а 1,5 означає крок різьби, відстань між віткамі.В дюймової різьбі, вимірювання ведуться в дюймах і числі витків на дюйм. Один дюйм дорівнює 2,54 см. Наприклад дюймову різьбу записують 1 1/4 ".
2
Щоб нарізати зовнішню різьбу необхідно взяти плашку потрібного розміру і підготувати заготовку, а зокрема, підібрати заготовку певного діаметру. Діаметр заготовки для нарізування різьби визначається за таблицями. На практиці для нарізування, наприклад різьби діаметром М6, необхідний прут перетином 5,92 мм, тобто приблизно на одну десяту міліметра менше, для різьби М8, заготівля повинна мати діаметр 7,9 мм.Вот для прикладу виписка з таблиці діаметрів стрижнів під метричну різьбу: Діаметр різьби/діаметр стержня (мм) - 5/4,92; 6/5,92; 8/7,9; 10/9,9; 12/11,88; 16/15,88; 20/19,86; 24/23,86После підбору заготовки, її затискають в лещата, напилком знімають з торця фаску, для правильного заходу плашки, і обертально-притискними рухами нарізають різьблення не забуваючи змащувати деталь машинним маслом.
3
Внутрішню різьбу нарізують мітчиком. Попередньо просвердлені отвори повинні бути меншим діаметром, необхідної вам різьблення. Виписка з таблиці діаметрів свердел для висвердлювання отворів приведена ніже.Діаметр різьби/діаметр отвору (мм) - 2/1,6; 3/2,5; 4/3,3; 5/4,2; 6/5,0; 8/6,7; 10/8,4; 12/10,2; 16/13,9; 20/17,4; 24/20,9Для нарізування різьби всередині деталі необхідно мати два мітчика, чорновий і чістовой.Так же затискаємо деталь в тески і обертальними рухами з невеликим натиском нарізаємо різьблення чорновим мітчиком, періодично змащуючи мітчик машинним маслом, потім робимо прохід чистовим. Різьблення готова до застосування.
Зверніть увагу
Для отримання більш якісної різьби робіть оборот воротком на 180о за годинниковою стрілкою, а потім на 90о, проти. Завдяки цьому зрізається довга стружка і зменшується зусилля на комірець.
Багато років тому, коли ера кріпильних виробів тільки починалася, виготовлення гайки представляло собою задачу, посильну тільки для майстра вищої кваліфікації. Сьогодні нарізка внутрішньої різьби є операцією рутинної. Проте для її якісного виконання потрібно мати певні знання і навик.
Вам знадобиться
  • Електродрель, набір свердел і мітчиків, резьбомери, штангенциркуль, таблиця розмірів метричних резьб.
Інструкція
1
Визначтеся з параметрами різьблення, яку належить нарезатьСуществует багато видів резьб, однак найчастіше нам доводиться мати справу з метричної різьбою, яка характеризується двома параметрами - діаметром і кроком. Якщо мається болт, під який потрібно нарізати внутрішню різьбу , заміряйте його параметри. Діаметр різьби змиритися штангенциркулем, крок - резьбомери. При відсутності резьбомери крок різьби можна заміряти наступним способом. Притисніть болт різьбленням до чистого аркушу паперу і прокотите його, щоб різьба віддрукувалася на аркуші. Порахуйте, скільки витків знаходиться на певній довжині і розділіть цю довжину на кількість витків. Отримане значення і буде орієнтовним кроком різьби. Підберіть за таблицею розмірів метричних резьб найближче стандартне значення кроку.
2
Визначте діаметр і глибину отвору, який необхідно виконати під нарізку резьбиДля визначення діаметра скористайтеся тією ж таблицею, по якій визначали стандартний крок. Шуканий параметр позначається зазвичай d1 або D1.Еслі різьба нарізається в глухому отворі, необхідно визначити і глибину свердління отвору. Вона повинна бути більше глибини нарізування різьби на деяку величину, яка залежить від конструкції мітчика. Заміряйте довжину ріжучої (забірної) частини мітчика і додайте її до необхідної глибині різьби. Це і буде необхідна глибина свердління отвору.
3
Просвердлите отвір потрібного діаметру на необхідну глубінуЕслі діаметр наявного свердла не збігається з діаметром отвору, певним по таблиці, візьміть найближче по діаметру свердло. Однак майте на увазі, що різниця між діаметром свердла і стандартним розміром отвору не повинна бути суттєвою порівняно з кроком різьби. Просвердливши отвір, зробіть у ньому невелику фаску свердлом більшого діаметра.
4
Наріжте різьбу Для цього закріпіть мітчик в комірець, вставте його в отвір і, з зусиллям притискаючи мітчик до отвору, надайте йому обертальний рух. При цьому намагайтеся зберігати перпендикулярне положення мітчика по відношенню до поверхні деталі. Коли мітчик надійно упровадиться в отвір, можна обмежитися одним обертальнимрухом.
Зверніть увагу
Якщо мітчик має два варіанти виконання - чистовий і чорнової - спочатку наріжте різьбу чорновим мітчиком, а потім чистовим.
Корисна порада
Для полегшення нарізування різьби в отвір можна капнути кілька крапель машинного масла.Прі нарізуванні різьби час від часу вивертайте мітчик для видалення стружки.