Як побудувати тритон. Тритони в мі мажорі.

Тритон - характерний інтервал тональності, трійка тонів. До тритонам відносяться збільшені кварти і зменшені квінти. Кількість тритонів в тональності змінюється в залежності від типу лада (натуральний, гармонічний, мелодичний, двічі гармонійний).
Інструкція
1
Для зручності всі тритони представляйте в рамках тональності, в нашому випадку до-мажор. Оскільки при ключі в ній немає знаків, вам буде простіше зосередитися на самих інтервалах.В натуральному мажорі тритони будуються на четвертому щаблі («фа» - «сі» - збільшена кварта) і сьомий («сі» - «фа» - зменшена квінта) . Зверніть увагу: другий тритон є зверненням першого. Решта тритони розташовуються попарно, за таким же принципом (звернення).
2
В гармонічному мажорі утворюється додаткова пара тритонів на шостий зниженою щаблі («ля-бемоль» - «ре» - збільшена кварта) і другий («ре» - «ля-бемоль» - зменшена квінта). В мелодійному додається пара на сьомий зниженою («сі-бемоль» - «мі» - збільшена кварта) і третьої («мі» - «сі-бемоль» - зменшена квінта) .В двічі гармонічному мажорі знижується другий ступінь. Таким чином, друга пара тритонів замінюється на пару від другої зниженою («ре-бемоль» - «сіль» - збільшена кварта) і п'ятої («сіль» - «ре-бемоль»).
3
Тритони мінору будуйте в тональності ля-мінор (паралельна до-мажору тональність, також не має знаків). Перша пара тритонів (в натуральному мінорі) будується на шостий («фа» - «сі» - збільшена кварта) і другому ступенях («сі» - «фа» - зменшена квінта). Зверніть увагу: ця ж пара зустрічається в до-мажорі, але ступені мають іншу нумерацію. Інакше кажучи, цей тритон загальний для паралельних тональностей.
4
В гармонічному мінорі ще одна пара тритонів будується на четвертій і сьомій підвищеної щаблі («ре» - «соль-дієз» - збільшена кварта і її звернення «соль-дієз» - «ре» - зменшена квінта). Згадайте: в натуральному мажорі тритон будується саме на цих щаблях.
5
В мелодійному мінорі виникає додаткова пара тритонів на третій і шостий щаблях («до» - «фа-дієз» збільшена кварта і звернення «фа-дієз» - «до» - зменшена квінта) .В двічі гармонічному мінорі пара на четвертій і сьомій сходинках замінюється на пару на четвертій підвищеної («ре-дієз» - «ля» - зменшена квінта) і першої («ля» - «ре-дієз» - збільшена кварта).
6
В інших тональностях будуйте тритони від ступенів, зазначених у статті. Орієнтуйтеся на знаки при ключі і знаки, що визначають тип лада.