Як видалити кісточки на ногах.

Ніхто не застрахований від напасті зростаючої кісточки , некрасиво випирає поруч з великим пальцем ноги, яка, до того ж, запалюється і болить. Зазвичай цього недугу схильні дами у віці після 45 років. Часто стає необхідно хірургічне втручання. Однак і консервативне лікування буває досить ефективним.
Інструкція
1
Щодня виконуйте нескладні вправи лікувальної гімнастики: - захопіть з підлоги пальцями ноги зім'ятий папірець і покладіть її в руку. Поступово вчіться вистачати предмети поскладніше - авторучку, ганчірку, кубик; - спробуйте посувати окремо пальцями ноги. Ці спроби, незалежно від результату, вельми сприяють розвитку і зміцненню дрібних м'язів і зв'язок гомілкостопу.
2
Носіть тільки м'яку, зручне взуття, краще без каблука. Якщо будь-які випадки вимагають ненадовго надіти взуття з каблуком, то він повинен бути не дуже високим і стійким. Якнайчастіше туфлі замінюйте кросівками.
3
Між пальцями ноги помістіть ватяні джгутики або купіть в аптеці спеціальні прокладки.
4
Щоб взуття не надто сильно давила на хворе місце, візьміть пористу гуму або тонкий поролон, виріжте в ньому отвір і пришити на підслідник таким чином, щоб кісточка поміщалася в отвір. В результаті утворюється вільний простір між взуттям і кісточкою, і колодки не буде на неї тиснути.
5
Распарьте ноги в гарячій воді, після чого інтенсивно масажуйте кісточку.
6
Спробуйте прикладати компрес з капустяного листя. Для цього зріжте з них товсту центральну жилу, відбийте і прив'язуйте до ноги на ніч.
7
Робіть компреси з листя лопуха, змочених скипидаром, або товченого лука.
8
Влаштовуйте теплі ножні ванни, додаючи у воду соду і відвари заспокійливих трав.
9
Щодня намастіть кісточку йодом.
10
Якщо нічого з перерахованого не допомагає, доведеться звернутися до допомоги хірурга. Втім, сучасний метод видалення кісточок дозволяє обходитися без накладення гіпсу, а функції стопи повністю відновлюються вже через тиждень.