Як чистити золото нашатирним спиртом. Як чистити нашатирним спиртом золото.

Від постійного контакту зі шкірою, нанесеною на неї парфумерією та використовуваної в побуті побутовою хімією золото темніє і тьмяніє. Почистити його можна як спеціальної ювелірної косметикою, так і підручними засобами. Наприклад, звичайним нашатирним спиртом.
Вам знадобиться
  • - 10% і 25% нашатирний спирт;
  • - господарське мило;
  • - 3% перекис водню;
  • - шматочок фланелі або замші;
  • - пральний порошок;
  • - питна сода;
  • - крокусная паста;
  • - магнезія.
Інструкція
1
Натріть на тертці 1 столову ложку господарського мила, залийте її? склянки гарячої води і додайте до отриманого розчину 2 столові ложки 10% нашатирного спирту. Занурте золото в мильно-спиртовий розчин на кілька годин. Потім промийте під проточною водою і витріть насухо. Відполіруйте фланеллю або шматочком замші. Натерте господарське мило можна замінити рідким милом, гелем для душу, шампунем чи засобом для миття посуду.
2
Покладіть виріб із золота в 25% розчин нашатирного спирту (це розчин продається в аптеках під назвою «Аміак водний 25%»). Через 20 хвилин промийте прикрасу і відполіруйте м'якою тканиною. Золото - стійкий метал, воно не розчиняється в 25% розчині аміаку, а жировий наліт на металі під дією концентрованого спирту зникає на очах. Не варто застосовувати цей спосіб для виробів з каменями, вони можуть помутнеть або змінити колір.
3
Змішайте 10% нашатирний спирт з 3% розчином перекису водню в співвідношенні 1: 2 і занурте в отриману суміш золоті вироби на ніч. Ємність прикрийте кришкою, щоб нашатирний спирт не випаровувався. Потім промийте золото під водою і просушіть.
4
В? склянки гарячої води додайте 1 ампулу (1 мл) нашатирного спирту, половину чайної ложки прального порошку і 2 столові ложки (30 мл) 3% перекису водню. Покладіть в ємність з приготованим розчином золото, закрийте її кришкою і збовтувати протягом 5 хвилин. Потім промийте і відполіруйте золото.
5
Якщо золото має матове покриття, то можна почистити його кашкою з двовуглекислого бікарбонату натрію (питної соди) і 10% нашатирного спирту. Кашку наносять на м'яку зубну щітку і чистять виріб. Після чистики золото також слід промити і просушити. Питну соду в цьому способі чистки металу можна замінити оксидом заліза (крокусной пастою) або магнезією (оксидом або сульфатом магнію).