Як скласти побутову характеристику. Як скласти характеристику для оформлення опіки.

Характеристика з місця проживання або побутова характеристика може бути затребувана органами опіки чи юристами, якщо йдеться про усиновлення, встановлення опіки над неповнолітньою дитиною або про умовно-дострокове звільнення з місць ув'язнення. Вона пишеться в довільній формі та підписується тими, хто проживає поруч з вами. У будь-якому випадку, чим більше підписів сусідів вам вдасться зібрати під нею, тим краще.
Інструкція
1
Заздалегідь обійдіть сусідів, поясніть їм причини, за якими потрібна була побутова характеристика. Узгодьте з ними текст характеристики, запишіть їх точні прізвища, імена та по батькові, адреси проживання, щоб після того як вона буде надрукована, їм залишилося тільки поставити підпис на відповідному місці.
2
Характеристика пишеться в довільній, нерегламентованою формі, але при її оформленні краще дотримуватися певних правил. У заголовку вкажіть вид характеристики і прізвище ім'я та по батькові людини, на якого вона дається, докладну адресу його проживання.
3
У побутовій характеристиці можна вказати анкетні дані: рік і місце народження, закінчені навчальні заклади, придбані спеціальності, основні місця роботи. Вкажіть, з якого року даний громадянин проживає за вказаною адресою. Опишіть склад членів його сім'ї, які проживають разом з ним і вкажіть вік неповнолітніх дітей.
4
Потім напишіть фразу: «За свідченням сусідів: ...». Після цього перерахуйте всіх тих, хто виказав бажання поставити свій підпис під даною характеристикою. Вкажіть прізвище, ім'я та по батькові, адресу проживання кожного.
5
У характеристиці обов'язково відобразіть наявність скарг на громадянина з боку сусідів, що встановилися взаємини з ними, факти зловживання алкоголем або наркотичними препаратами, дотримання норм гуртожитки. Якщо були факти суспільно-корисної діяльності при благоустрої двору чи під'їзду, не забудьте відобразити в характеристиці і їх. Будь-які позитивні моменти повинні бути в ній докладно описані.
6
Зберіть підписи всіх, хто вказаний в характеристиці. Вона повинна бути обов'язково завірена. Для цього зверніться у товариство власників житла або ЖЕК, який обслуговує вашу територію. Запевнити характеристику необхідно і у вашого дільничного інспектора. Його підпис і печатку послужать доказом того, що зміст характеристики не суперечить фактам.
Корисна порада
Якщо вас просять підписати таку характеристику, не відмовляйтеся. Цей документ може вплинути на долю вашого сусіда. Якщо ви згодні з тим, що написано в ній, обов'язково поставте свій підпис і проявіть свою людську і громадянську позицію.