Як відновити голос після куріння. Як відновити захриплий голос після куріння.

Відновити голос після куріння проблематично, це пов'язано з фізіологічним будовою глотки і голосових зв'язок. Використовувати будь-які аерозольні препарати безглуздо, так як безпосередньо на зв'язки вони не потраплять. Щоб все прийшло в норму, потрібен час. Як тільки нікотин повністю вийде з організму, почнеться відновлення голосу. Щоб це прискорити, потрібно посприяти очищенню бронхів від нікотинової слизу.
Вам знадобиться
  • - ефірні масла;
  • - відхаркувальні трави або таблетки.
Інструкція
1
Інгаляції надають сприятливий ефект і покращують відхаркування. Налийте в ємність окропу, додайте кілька крапель ефірного масла. Накрийте голову рушником і глибоко подихайте випарами. Краще всього використовувати масла кедрових дерев, але підійде масло лимона, апельсина або чайного дерева. Будьте обережні, натуральні компоненти масел можуть провокувати приступ алергії.
2
Гарячий пар в сауні або лазні надає приблизно такий же результат, що й інгаляції. Але банних днів має бути мінімум 3, інакше це можна вважати безглуздим заняттям. На каменку додавайте ті ж ефірні масла, що і для інгаляцій.
3
Пропийте курс відхаркувальних трав. Заварюйте багно болотний, чебрець або алтей, і приймайте їх відповідно до вказівок на упаковці. Курс лікування травами має становити близько 30 днів, а при необхідності може бути збільшений до 40.
4
Замість трав'яних лікарських засобів підійдуть і таблетки. Приймайте АЦЦ, бромгексин, либексин або гербіон. Варто зауважити, що АЦЦ - досить сильний препарат, і пити його бажано за призначенням лікаря, але мокроту він виводить в найкоротші терміни.
5
Включіть в свій щоденний раціон жирні сорти риб або червону ікру. Також на голосові зв'язки надає ефект морська капуста та інші морепродукти. Правильне харчування сприяє якнайшвидшому відновленню організму після куріння, а відповідно, і голоси. Їжте більше продуктів тваринного походження, а й про сирі овочі і фрукти не забувайте. Вони очищають організм від токсичних речовин.
6
Якщо ваш голос не відновився через 1 рік, значить, вам необхідно здатися лікареві. Медицина не стоїть на місці і здатна вирішувати навіть найскладніші проблеми зі здоров'ям. У деяких випадках лікарі призначають гімнастику або нескладні операції на голосових зв'язках. Але якщо ви не займаєтеся професійним співом, то краще змиріться з тим, що голос став трохи грубіше, адже результат після оперативного втручання не завжди радує.