Як визначити панкреатит. панкреатит Як визначити.

Діагноз «хронічний панкреатит » лікарі ставлять досить часто. Як правило, для цього необхідно ультразвукове обстеження органів черевної порожнини та інші, досить складні, методи. Але, поряд з ними, є методи діагностики, які не потребують особливих умов і дорогого устаткування.
Інструкція
1
Першою ознакою панкреатиту є порушення травлення. При скаргах на частий пронос, здуття живота або запори з'ясуйте, чи не відчуває хворий болі у верхній частині живота або лівому підребер'ї. Болі можуть виникати після їжі, але можуть бути і ніяк не пов'язані з прийомом їжі.
2
Детально розпитайте хворого про його самопочуття. Зверніть увагу, не скаржиться він на втрату ваги, зниження апетиту, періодично виникає гіркота в роті.
3
Огляньте хворого, звертаючи особливу увагу на наявність сухості шкіри, ламкості нігтів і волосся, тріщин в кутах рота. На ці ознаки панкреатиту може звернути увагу і сам хворий. Причиною цих симптомів є, що супроводжують панкреатит, гіповітаміноз і недолік заліза.
4
Пропальпіруйте живіт хворого, особливу увагу приділяючи області вище пупка і лівого підребер'я. Наявність хворобливих відчуттів при пальпірованіі в цих областях також може вказувати на панкреатит.
5
Важливий етап діагностики такої хвороби, як хронічний панкреатит - це аналіз характеру калу. Спостереження за ним хворий може проводити і самостійно. На наявність панкреатиту може вказувати кашоподібна консистенція калу, присутність у ньому неперетравлених фрагментів їжі, наприклад, волокон м'яса, що говорить про недостатність підшлункової залози.
6
Якщо ви впевнилися в наявності вищеперелічених ознак панкреатиту, необхідно отримати направлення на діагностичні процедури. Перш за все, це буде УЗД черевної порожнини, проте навіть з його допомогою неможливо точно діагностувати хронічний панкреатит. Тому лікар може призначити аналіз крові на глюкозу, рівень ферментів підшлункової залози і так далі.
Зверніть увагу
Найчастіше, даному захворюванню супроводжують порушення вуглеводного обміну, підвищення рівня цукру в крові, поява цукру в сечі, і навіть гепатит.