Як класти печі. кладемо піч.

Добротна цегляна піч красиво виглядає в будь-якому приватному будинку. Крім того, якщо піч якісно викладена, вона буде справно забезпечувати будинок теплом і обслуговувати її буде набагато легше.
Інструкція
1
Головною умовою вдалої кладки печі є відсутність проникнення газів як зовні, так і всередину самої печі. Першим складовим успішності цього процесу є вибір гарного цегли, ступеня його вологості, способу укладання і розчину. Кладка вважається успішною, якщо в її результаті вийшла цілісна конструкція. При цьому шви повинні бути перев'язані, щоб кладка не поділяєте лініями швів.
2
Щоб кладка вийшла не тільки міцною, але і красивою, цеглини слід розколоти (при необхідності), потім обтесати і ретельно підігнати.
3
Кирпичи перед укладанням замочіть в кориті буквально на 5-10 секунд, поки не перестануть виділятися пухирці. Потім кладіть цеглу на глину в потрібне місце. Розчин краще намазувати рукою. Кельму ж краще використовувати у зовнішній кладці.
4
Візьміть цегла однією рукою, другою рукою зачерпніть глину і нанесіть її на поверхню цегли тонким і рівним шаром і без перепусток. Встановіть цегла на його місце. Тепер натисніть на нього і порухайте взад-вперед, щоб щільніше його зафіксувати. Приберіть обома руками надлишки розчину з обох сторін кладки. З кожним наступним цеглою робіть те ж саме, але не забувайте наносити розчин також і на торець, який ви будете притискати до вже встановленого цеглі.
5
Ще спосіб: змастіть спочатку місце укладання розчином, потім вирівняйте його рукою. Отмоченной цегла візьміть з корита, нанесіть розчин на його торцеву частину. Після цього слід покласти цеглу на встановлене місце і притиснути його до сусідніх цеглин в кладці, за рахунок вчинення ковзних рухів рукою.
Корисна порада
Не забувайте змочувати цегла перед його кладкою. В іншому випадку він вбере воду вже з розчину. В результаті відбудеться зневоднення розчину, надлишки будуть швидко густіти і вичавлювати їх буде складно. Крім того, шви будуть товстими.
В даний час зустрічаються самі різні конструкції і розміри печей. Якщо ви мрієте про російської печі, а запросити майстра-пічника у вас немає можливості, то роботу можна виконати самостійно. Необхідно чітко слідувати кресленнями розрізів і порядовок, а також дотримуватися послідовність операцій.
Інструкція
1
Для початку необхідно правильно підготувати підставу. На дерев'яний настил потрібно укласти два шари толю на мастиці. За допомогою кутника, правила та крейди на підставі Вичертите контури печі. Розміри основи російської печі повинні бути 1530х1650 міліметрів.
2
Потім можна переходити до приготування глиняного розчину. Якщо ви вирішили застосовувати глину нормальної жирності, яка не вимагає додавання піску, то засипати її потрібно в ящик або ж бочку шарами. Обов'язково змочуйте верстви водою, а потім добре залийте їх зверху. Глина буде розмокати кілька годин. Після цього ретельно перемішайте розчин і процідіть через сито, яке має осередки розміром 3х3 міліметра. Щоб домогтися необхідної густоти розчину, в глину потрібно додати воду. Коли в глину додають пісок, то всі компоненти відмірюють потрібними дозами і кожен матеріал просівають. Після того як глина розмокне, її потрібно добре перемішати і ще раз процідити. Зберігання глиняного розчину повинно відбуватися в закритій ємності. Туди не повинні випадково потрапити сторонні предмети. Час, який витрачено на просіювання матеріалів і на проціджування розчину, окупиться з лишком при кладці печей.
3
Після цього можна займатися безпосередньо кладкою печі. Якщо ви хочете звести піч до стелі, то необхідно запастися 2000 цеглин. Самая піч складатиметься з 33 рядів, які викладаються у відповідності зі схемами. Перед тим як класти, потрібно укласти і підігнати цеглини насухо.
4
Далі залишилося зайнятися кладкою димаря. Труба для російської печі повинна бути викладена в шість цеглин. Від горючих конструкцій димохід повинен бути видалений на півтора цегли. Після того як кладка завершена, трубу потрібно два рази побілити вапном або ж крейдою. Робиться цього для того, щоб приховати тріщини.