Як підключити студійний мікрофон.

Професійні мікрофони підключаються до пульта мікшера за допомогою особливих роз'ємів типу XLR. Іноді такий мікрофон хочеться використовувати спільно з побутовим обладнанням, а псувати його, змінюючи роз'єм, шкода. Допоможе нескладний перехідник.
Вам знадобиться
  • - паяльник, нейтральний флюс і припій;
  • - мультиметр;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Читайте цоколевкой роз'єму типу XLR за наступною иллюстрации:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/XLR_pinouts.svg...Здесь цифрою 1 позначений контакт, з'єднаний з опліткою кабелю, цифрою 2 - підключений до висновку мікрофонного капсуля, з'єднаному всередині корпусу мікрофона з опліткою, а цифрою 3 - приєднаний до протилежного висновку мікрофонного капсуля.
2
Переконайтеся, що студійний мікрофон є динамічним, а не конденсаторним, які вимагають так званого фантомного живлення. Такий мікрофон підключити важче, ніж не тільки динамічний, але і навіть електретний. На відміну від електретного, студійний конденсаторний мікрофон вимагає спеціального джерела живлення, виготовити який в домашніх умовах непросто.
3
В магазині, що торгує радіодеталями, придбайте трьохконтактного розетку типу XLR. Там же купите вилку типу «джек» діаметром 6,3 міліметра, якщо мікрофон буде підключатися до караоке-системі, або діаметром 3,5 міліметра, якщо ви хочете підключити його до звукової карти. В останньому випадку будуть потрібні також деталі для зборки підсилювача (про це нижче).
4
На розетці типу XLR з'єднайте разом висновки 1 і 2.
5
На штекері з'єднайте контакт, розташований найближче до входу кабелю, із середнім контактом.
6
Якщо працювати передбачається з караоке-системою, точку з'єднання висновків 1 і 2 розетки XLR підключіть до «далекого» контакту вилки типу «джек» діаметром 6,3 міліметра, а 3 висновок розетки - до точки з'єднання «ближнього» і «середнього» контактів цієї вилки. Перевірте мультиметром в режимі омметра цілісність всіх соедіненій.Подключіте мікрофон через перехідник до караоке-системі і переконайтеся в його працездатності.
7
Підключення мікрофона до звукової карти здійсните так само, з тією лише різницею, що роз'єм типу «джек» береться 3,5-міліметровий, а між розеткою XLR і «джеком» необхідно помістити мікрофонний підсилювач. Необхідність його застосування зумовлена тим, що вхід звукової карти розрахований на роботу з електретний, а не динамічним мікрофоном.Схема такого підсилювача наведена за наступним посиланням: http://jap.hu/electronic/micamp.html