Як перевірити справність акумулятора.

Від справності акумулятора , наприклад, автомобільного, залежить працездатність пристрою, який «харчується» від нього. Тому важливо навчитися виявляти несправності акумуляторів з тим, щоб продовжити їх «життя» і, отже, експлуатаційний період пристроїв, що живляться від них.
Вам знадобиться
  • Акумулятор, спеціальне обладнання, навантажувальні вилки.
Інструкція
1
Заряджайте максимально, а потім доведіть показник заряду до мінімального. При цьому потужність і показник струму підтримуйте на постійному рівні. Для цього знадобиться спеціальне обладнання.
2
Зареєструйте час розряду, при якому напруга досягає мінімально допустимого рівня.
3
Зіставте результат отриманого контрольного розряду з технічними параметрами акумулятора.
4
Виміряйте напругу акумулятора під великим навантаженням: для цього використовуйте навантажувальні вилки. Шкала вольтметра забарвлена в різні кольори. Виходячи з того, в якому секторі виявилася стрілка вимірювального приладу, можете укласти про його справності або несправності. Так, якщо стрілка опинилася в секторі зеленого кольору, то ваш акумулятор знаходиться у відмінному працездатному стані. У разі якщо стрілка опинилася в червоному секторі, то пора задуматися про покупку нового акумулятора.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: що вийшов з працездатного стану акумулятор ні в якому разі не можна викидати на звичайну сміттєзвалище! Це небезпечно для навколишнього середовища! Здайте несправний акумулятор для утилізації у відповідні служби, що надають подібного роду послуги.
Корисна порада
В даний час активно використовують електронні тестери, що дозволяють перевірити акумулятор, що не виводячи його при цьому з працездатного стану. За допомогою цих тестерів можна в лічені секунди визначити поточний напруга акумулятора, а також його ємність. Разом з тим, в ході проведеного тесту акумулятор більше не розряджається повністю, а в ланцюзі його батареї не виникає перешкод. Завдяки застосуванню цього електронного приладу ви зможете зробити об'єктивні прогноз щодо строку служби перевіряється акумулятора.