Як обшивати пластиковими панелями.

Обшивають і облицьовують стіни останнім часом все частіше пластиковими панелями. Це дуже зручно, не вимагає великих зусиль і часу. Якщо ви теж загорілися ідеєю обшити стіни своєї квартири/будинку пластиковими панелями, то ця стаття саме для вас.
Інструкція
1
Найчастіше пластикові (і не тільки пластикові) панелі застосовуються, щоб обшити стіну з безліччю нерівностей. Проте зручність, практичність і упереджений зовнішній вигляд пластикових панелей призводить до того, що ними обробляють навіть абсолютно рівні стіни.
2
В ситуації з нерівними стінами краще вдатися до наступного способу обробки: На пластикові або металеві конструкції закріплюються пластикові панелі, приховуючи всі вади. Дешевше, звичайно, буде оббити стіни панелями з гіпсокартону, але пластикові панелі більш практичні і приємні на вигляд і дотик.
3
До питання про зручність і простоту монтажу: на поверхні стіни закріплюється каркас з дерев'яних брусків 50х50 мм. Цей каркас називають ще латами. Слід кріпити бруси на відстані не менше метра один від одного і під кутом 90о щодо направлення пластикових панелей, які кріпляться за гачок-пелюстка на каркас за допомогою скріпок.
4
Виступаюча частина панелі, закрепляемой слідом (гребінь), монтується прямо в паз зафіксованої панелі і кріпиться тим же чином, що й попередня. Зрештою, виходить єдина стінка. Після цього розміщуються і зміцнюються завершальні деталі - фігурні вставки, лиштви, плінтуси.
5
Монтаж стінових панелей також може здійснюватися не тільки за методом «паз в гребінь», але і за системою «паз в паз». З кожного боку панелей в цьому випадку є монтажні щілини. Остаточно стінові панелі кріпляться один до одного розшивками, що заводяться в пази панелей.
Корисна порада
Мова в цій статті йшла про набраних стінових панелях із пластику. А крім набраних існують також мозаїчні і листові панелі. Мозаїчні панелі являють собою квадратні пластини, які збираються по типу мозаїки. А листові панелі виглядають як цілісний великий аркуш, який фіксується до стіни рідкими цвяхами.
Якщо ви затіяли в квартирі, офісі або котеджі ремонт, у вашій голові рано чи пізно назріє питання: чим краще облицювати стіни ? Відмінним вибором стануть пластикові панелі. Шпалери поступово себе зживають, а на їх зміну приходить облицювання стін різними матеріалами. Так пластикові панелі можуть не тільки приховати всі дефекти на стінах, а й прикрасити їх. Крім того, використовувати для обробки стін панелі з пластику - це практично. Обшити стіни пластиковими панелями зможе кожен, оскільки це зовсім нескладне заняття.
Інструкція
1
Закріпіть сухі дерев'яні брусочки розтином 40х25 на обробляється стіну так, щоб вони були перпендикулярні напрямку монтажу пластикових панелей. За допомогою схилу і рівня вирівняйте поверхні і добийтеся прямих кутів. Відстань між брусків має становити 30-40 см.
2
Спочатку встановіть елементи кріплення панелей. Це завершальний елемент, а також внутрішній чи зовнішній кут. Якщо ви збираєтеся обшити панелями всю стіну аж до стелі, то встановіть ще стельовий плінтус.
3
Тепер вставте першу пластикову панель в паз відповідного елемента кріплення вузької кріпильної полицею. Не забудьте переконатися, що панель розташувалася строго перпендикулярно підлозі, використовуючи схил або рівень. Далі закріпіть широку монтажну полку до брусків звичайними цвяхами, металевими скобами або саморізами. Далі щільно вставте наступну стінну панель за допомогою вузької кріпильної полки в паз вже встановленої панелі. Перевірте панелі на предмет зазорів між ними. Закріпіть панель. З іншими панелями проробляйте аналогічні операції.
4
Зменшіть останню панель поздовжньо з боку монтажної полки і відносно центру кріпильного елемента на 5-7 мм. Вставте її в паз елемента, після чого вона повинна увійти в паз останньої встановленої панелі. У випадку з останньою панеллю в стіні немає необхідності користуватися додатковим кріпленням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RSCaMGqpzzg
Корисна порада
Для комбінації кольорів ви можете застосувати з'єднувальний елемент стикування. Щоб змонтувати на поверхню обробленої панелями стіни навісні елементи, встановлюйте в місцях їх кріплення додаткову обрешітку. Також по закінченні монтажу стінових панелей прикріпіть до нижнього брусочки підлоговий плінтус.