Як зробити спліттер.

Багатьом системним адміністраторам не з чуток знайома проблема нестачі одного або декількох мережевих інтерфейсів. Вирішити її можна кількома шляхами: створити субінтерфейси, використовувати 802.1Q VLAN або ж придбати керований свитч. Але ж «розгалужувач» можна зробити і своїми руками.
Вам знадобиться
  • Некерований свитч, резистори, мікросхема пам'яті, стабілітрон, панелька під DIP8, роз'єм DB-25 «тато».
Інструкція
1
Зберіть програматор на порт LPT для Linux за схемою, яку взяти можна звідси: http://sweb.cz/Frantisek.Rysanek/battery.html. З огляду на те, що цей програматор функціонує з ядром 2.4 (іншими словами, їм використовується модуль i2c-pport, відсутній в ядрі 2.6), відключіть в BIOS материнської плати режим EPP, а замість нього встановіть режим "Normal".
2
Використовуйте для прошивки наступні команди: 1) Port4 tag VLAN; 2) Port2 VID = 0002; 3) Port3 VID = 0003; 4) Port0 VID = 0004; 5) Port1 VID = 0005. Важливо, щоб порти повністю відповідали номерам, нанесеним на корпус комутатора.
3
Призначте пріоритети, виставте швидкості і дуплекси на портах.
4
В Linux консолі виконайте наступну команду: # vconfig set_name_type VLAN_PLUS_VID. Створіть VLAN пристрої з необхідними VID'амі: # vconfig add eth0 2; # Vconfig add eth0 3; # Vconfig add eth0 4. Ці маніпуляції необхідні для того, щоб VLAN «розгалужувач» почав працювати.
5
«Прив'яжіть» VLAN до бріджевий пристроям.
6
Видаліть з бриджу br0 мережевий пристрій eth0, що дозволить всього цього складного механізму заробити належним чином.
Зверніть увагу
Некоректно створений «розгалужувач» не зможе виконувати спочатку покладені на нього опції. Зважаючи на це, створити спліттер зможе лише професіонал, що знає тонкощі. Зверніться по допомогу до фахівця!
Корисна порада
Від того, наскільки правильно буде підключений спліттер, залежить чи вдасться досягти реалізації покладених на нього завдань чи ні. Для підключення «разветвителя» використовувати потрібно виключно телефонні дроти, які повинні бути високої якості. Ні в якому разі не сполучаєте спліттер з іншими компонентами мережі силовими проводами.